Wydanie nr 172/2024, Czwartek 20.06.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Bożena, Bogna, Rafał, Edburga, Gemma, Florentyna, Franciszek, Hektor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przedzamcze Zamku Malbork: Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych – październik 2023 4K [wideo, zdjęcia]

Przedzamcze Zamku Malbork: Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych… fot. TvMalbork.pl / Zulawyimierzeja24.pl / TvRegionalna24.pl / TvSztum.pl / Piotr Wąsowicz
Coraz bliżej zakończenia prac związanych z budową nowoczesnego ośrodka badawczo-edukacyjnego i centrum dziedzictwa pokrzyżackiego na Przedzamczu malborskiego zamku. Prace rozpoczęte w listopadzie 2021 r. mają zakończyć się do końca tego miesiąca.

Do nowych budynków, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, zostanie przeniesiona biblioteka zamkowa i pracownia konserwatorska, powstaną również dwie nowe jednostki: pracownia digitalizacji i centrum badań nad dziejami zakonu krzyżackiego. To jeden z ostatnich etapów powojennej odbudowy największej warowni średniowiecznej Europy. Muzeum Zamkowe w Malborku pozyskało 15 096 969,48 zł dotacji z tzw. funduszy norweskich oraz 2 664 171,09 zł z budżetu państwa.

Zapraszamy na wideo materiał z postępu prac na Przedzamczu wraz z komentarzem Agnieszki Kowalskiej, Zastępcy Dyrektora ds. naukowo - konserwatorskich w Muzeum Zamkowym w Malborku.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Historyczne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.