Wydanie nr 339/2021, Niedziela 5.12.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Anastazy, Kryspina, Sabina, Kryspin, Gerald, Pęcisława, Krystyna, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jakie obostrzenia czekają nas w 1 listopada? Zobacz Cmentarz Komunalny w Malborku z lotu ptaka

Statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19 są przerażające. W Polsce dziennie dochodzi już do ponad 8 tys. nowych zakażeń koronawirusem, umiera ponad 90 osób, a kwarantanną objętych jest niemal 300 tys. osób. Ministerstwo Zdrowia wskazuje, że od początku pandemii w naszym kraju potwierdzono ponad 149 tys. przypadków SARS-Cov-2. Od czwartku obowiązują nowe strefy żółte i czerwone, a także bardziej zaostrzony reżim sanitarny. Co z zaleceniami dotyczącymi nadchodzącego święta Wszystkich Zmarłych?

 

Święto Wszystkich Zmarłych nadchodzi wielkimi krokami. Mimo tego, w dalszym ciągu Ministerstwo Zdrowia nie wydało konkretnych zaleceń na ten okres, większość z nas i tak planuje odwiedzić groby swoich bliskich 1 listopada br. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku na nasze zapytanie dotyczące wprowadzenia ewentualnych obostrzeń na ten konkretny czas odpowiedział, że na terenie całej Polski obowiązują wytyczne i zalecenia ustanawiane przez poszczególne ministerstwa w porozumieniu z Głównym Inspektoratem Sanitarnym”, które dostępne są na stronie ministerstwa. A tam czytamy jedynie, że „w świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa”. Nakaz ten obowiązuje od 10 października br.

 

 

 

 

Jeśli możemy, zrezygnujmy z wyjazdów.

Jak podają media, Ministerstwo Zdrowia monitoruje sytuację sanitarno-epidemiologiczną związaną z zakażeniem koronawirusem, a także dynamikę przyrostu zachorowań.

- „Jest zbyt wcześnie, żeby już wydawać zalecenia na dzień Wszystkich Świętych” - odpowiedział Jarosław Rybarczyk z resortu zdrowia na pytanie jednej z redakcji. Należy się jednak spodziewać, że w związku z drastycznym wzrostem zachorowań, takie zalecenia w najbliższym czasie zostaną podane do publicznej wiadomości.

Jednak Główny Inspektor Sanitarny apeluje już dziś do naszych rodaków, aby w tym wyjątkowo trudnym dla wszystkich okresie, możliwie jak najbardziej skrócić nadchodzące święto i rozłożyć je na inne dni. Jeżeli jest taka możliwość, by pojechać odwiedzić groby najbliższych w innym terminie, niż 1 listopada, zróbmy to, aby ograniczyć duże skupiska ludzi w jednym miejscu i jednym dniu.

- „Namawiamy, żeby jeżeli ktoś ma jakieś objawy przeziębieniowe, w ogóle zrezygnował z jakichkolwiek wyjazdów i spotkań z rodziną” apeluje Jan Bondar, rzecznik prasowy GIS.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ta
Ta 18.10.2020, 16:54
Nie ma takiego święta jak "Święto Wszystkich Zmarłych".
Daro
Daro 16.10.2020, 18:54
Czemu na bramie cmentarza nie ma napisu chroń siebie i bliskich nos maseczkę?
Popi
Popi 17.10.2020, 09:57 (odpowiedź do Daro)
Daro załóż garnek na głowę A na noś skarpete to bardzo pomaga