imieniny: pokaż (7 imion)Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr

XX ŻUŁAWSKI SZTAFETOWY BIEG PAMIĘCI NARODOWEJ. SZTUTOWO - 9.05.2015

• Wydanie nr 116/2024
  • 14 maja 2015, 01:00
  • Edyta Kozakiewicz
  • BieganieSport
XX ŻUŁAWSKI SZTAFETOWY BIEG PAMIĘCI NARODOWEJ. SZTUTOWO - 9.05.2015 fot. gmina stegna
9. maja na terenach obok Obozu KL Stutthof ponad 200 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu nowodworskiego rywalizowało w XX Żuławskim Sztafetowym Biegu Pamięci Narodowej w ramach obchodów 70 rocznicy wyzwolenie KL Stutthof.

W kategorii szkół podstawowych rywalizowało 11 zespołów, z pośród których 3 miejsce zajęła reprezentacja ZSP w Drewnicy, drugie miejsce zajęła reprezentacja SP 1 z Nowego Dworu Gdańskiego, a zwyciężyła reprezentacja SP 2 z Nowego Dworu Gdańskiego. W kategorii szkół gimnazjalnych rywalizowało 9 zespołów z pośród których 3 miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum z Marzęcina, na 2 stopniu podium stanęła reprezentacja Gimnazjum Sportowego z Nowego Dworu Gdańskiego, a zwyciężyła reprezentacja Gimnazjum im. Na Bursztynowym Szlaku z Mikoszewa. Organizatorzy i sponsorzy imprezy ( Gmina Nowy Dwór Gd., Gmina Stegna, Gmina Ostaszewo, Gmina Sztutowo, Starostwo Powiatowe) przygotowali dla wszystkich uczestników pamiątkowe koszulki, ciepły posiłek oraz medale i puchary dla najlepszych drużyn. Serdecznie gratulujemy Organizatorom oraz uczestnikom wspaniałej sportowej rywalizacji upamiętniającej 70 rocznicę wyzwolenie KL Stutthof i zakończenia II wojny światowej.