Wydanie nr 143/2024, Środa 22.05.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Wisława, Emil, Helena, Ryta, Julia, Jan, Krzesisława, Wiesław, Wiesława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Blik jako najpopularniejsza metoda płatności w 2024 roku

Mieszkańcy Polski korzystający z różnorodnych sklepów lub usług internetowych bardzo dobrze kojarzą Blik. Jest to obecnie najbardziej popularna metoda płatności w naszym kraju. Idzie za tym szereg istotnych zalet, które obejmują nie tylko szybkie realizowanie transakcji. Blik pozwala bowiem również na zapewnienie sobie bardzo wysokiego poziomu bezpieczeństwa, a do tego jest powszechnie stosowany na platformach z ofertą dla Polaków. Pochylamy się nad tym, dlaczego popularność Blika w Polsce jest obecnie aż tak ogromna.

Blik w kasynach

Zacznijmy przede wszystkim od tego, że korzystanie z Blika jest bardzo popularnym rozwiązaniem w świecie hazardu internetowego. Aktualnie nie brakuje bowiem wielu kasyn internetowych, które pozwalają Polakom na realizowanie w ten sposób depozytów. Dzięki temu klienci mogą oczekiwać szybkich oraz bezpiecznych transakcji, które dodatkowo udostępniają zadowalające limity. Osoby, które pragną skorzystać z tej metody płatności muszą jedynie zdawać sobie sprawę z faktu, że nie będa mogli za jej pomocą zrealizować wypłaty.

 

Co szczególnie interesujące dla nowych graczy kasyn, mogą oni odebrać 10 euro bez depozytu oraz innego rodzaju atrakcyjne promocje z wykorzystaniem Blika. Warto bowiem wiedzieć, że nie każda metoda płatności pozwala w kasynach na skorzystanie z wszystkich bonusów lub z samej promocji powitalnej. Stawiając na Blik, gracz nie będzie miał takich problemów.

Czym jest Blik?

Aby lepiej zrozumieć sposób działania tej metody płatności, trzeba wiedzieć przede wszystkim o kilku rzeczach. Najważniejszą informacją dla klientów jest to, że za pomocą Blika można sobie pozwolić na realizowanie przelewów online. Aby jednak zyskać do tego pomoc, klient będzie musiał posiadać założone konto w jednym z banków w Polsce współpracujących z Blikiem. Jest ich naprawdę wiele, gdyż obecnie niemal każdy bank w naszym kraju współpracuje z tym dostawcą płatności.

 

Sam Blik działa natomiast na takiej zasadzie, że każda transakcja realizowana przez internet jest potwierdzona za pomocą losowo generowanych 6 cyfr. Wyświetlają się one w aplikacji bankowej, skąd gracz musi je przypisać do odpowiedniej rubryki w sklepie internetowym, gdy chce dokonać zakupu. Takie rozwiązanie zmniejsza do minimum ryzyko przekazania pieniędzy gracza do niechcianych rąk. Przy tym warto jeszcze zaznaczyć, że każdy wygenerowany kod jest aktywny zaledwie przez 90 sekund.

Statystyki popularności

Aby w lepszy sposób zrozumieć to, jak bardzo popularny jest aktualnie Blik w Polsce, najlepiej będzie w tym celu posłużyć się podsumowaniem Blika z 2023. Poniżej przedstawiamy wszystkie najbardziej interesujące informacje, które w najlepszy sposób obrazują popularność tego rozwiązania płatniczego w naszym kraju.

Do 8 mln transakcji w jeden dzień

W związku z tym warto przede wszystkim zaznaczyć, że w samym ostatnim kwartale ubiegłego roku doszło do zrealizowania ponad 500 milionów transakcji z użyciem Blika. Ta liczba jest jeszcze bardziej imponująca, gdy rozłożymy ją na cały rok, gdyż w tym okresie doszło do przetworzenia 1,8 miliarda transakcji. Liczby te robią naprawdę duże wrażenie. Jednakże, to nie wszystko, ponieważ w trakcie rekordowego dnia odnotowano aż 8,2 miliona transakcji z Blikiem - dokładnie 10 listopada 2023 roku.

 

Skoro mowa o samych transakcjach, możemy również dowiedzieć się o kilku dodatkowych ciekawych danych. Przede wszystkim warto tutaj wspomnieć o fakcie, że średnia kwota transakcji przetwarzanej z Blikiem w ubiegłym roki to 138 złotych. Posiadamy również informację na temat tego, ile łącznie wydano pieniędzy z Blikiem na przestrzeni całego roku. Kwota ta sięgła aż 243 miliardów złotych, co oznacza aż 48% wzrost w porównaniu do wcześniejszego roku.

Silna pozycja e-commerce

Co więcej, Blik jest bardzo silnym graczem, jeśli chodzi o generowanie transakcji w branży e-commerce. W liczbach prezentuje się to następująco:

 

  • 921 milionów - tak ogromna suma oznacza liczbę razy, kiedy to dokonano zapłaty z użyciem omawianej metody płatności w online sklepach w 2023 roku.

  • 29% - tak istotny wzrost Blik zanotował w porównaniu do roku 2022, jeśli chodzi o wyżej wspomnianą liczbę.

  • 125,6 miliarda złotych - tak ogromna kwota stanowi łączną sumę transakcji online, które klienci Blika zrealizowali w e-commerce.

  • 267,7 miliona złotych - tyle wyniosła łączna kwota zrealizowanych transakcji w ostatnim kwartale ubiegłego roku w sektorze e-commerce.

 

Przy tym wszystkim użytkownicy omawianej metody płatności średnio tworzyli koszyki zakupowe, których wartość wynosiła 121 zł. Ciekawe jest także przy tym to, że średni pojedynczy zakup w e-commerce wyniósł 130 zł z Blikiem.

Dynamiczny rozwój P2P

Oprócz wyżej wspomnianych statystyk, dobrze będzie także zwrócić uwagę na to, w jak dynamiczny sposób rozwijają się płatności P2P w tym przypadku. W 2023 klienci zdołali zrealizować 415,4 miliona tego rodzaju przelewów, co oznacza wzrost rok do roku wynoszący 71 procent. Aktualnie oznacza to zatem, że realizowanie płatności P2P z Blikiem stanowi aż jedną czwartą całości operacji generowanych z użyciem tej opcji płatniczej.

 

Co więcej, klienci zdołali zrealizować transakcje na łączną kwotę sięgającą 57,4 miliarda złotych. To z kolei oznacza aż 93 procent wzrostu w porównaniu do roku 2022. Na tym statystyki się jeszcze nie kończą, po w przypadku P2P średnia kwota transakcji wyniosła 145 zł. Polacy często też korzystali z przelewów na telefon Blikiem, bo suma tego wszystkiego wyniosła 123,6 miliona.

Blik jako najpopularniejsza metoda płatności w 2024 roku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.