Wydanie nr 198/2024, Wtorek 16.07.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ponad granicami: Wpływ kryptowaluty na przyszłość Internetu i gry cyfrowej

Ponad granicami: Wpływ kryptowaluty na przyszłość Internetu i gry… fot. Pixabay
Nie da się ukryć, że już teraz kryptowaluty odgrywają bardzo istotną rolę w tym, jak kształtuje się internet oraz gra cyfrowa. Z czasem będziemy widzieć coraz więcej zmian na tym polu, co jest głównie zasługą technologii blockchain. Dzięki niej wprowadzane są różnorodne nowe rozwiązania, które rzucają światło na świat technologii w sposób, którego wcześniej nie mieliśmy jeszcze okazji uraczyć. W tym tekście sprawdzamy, jak będzie prezentować się przyszłość internetu oraz gry cyfrowej w zestawieniu z wpływem kryptowalut.

Wzrost decentralizacji internetu

Zamiast być scentralizowane, władza i kontrola są rozproszone w zdecentralizowanym Internecie. Internet nie będzie już zdominowany przez niewielką liczbę organizacji rządowych lub potężnych przedsiębiorstw, ale raczej przez zdecentralizowane technologie, takie jak sieci peer-to-peer i blockchain, co widać nawet poprzez kryptokasyna, których jest coraz więcej. Ograniczy to cenzurę i umożliwi większe bezpieczeństwo i prywatność. Ponadto nowe rodzaje usług i aplikacji, które nie są możliwe w obecnym scentralizowanym Internecie, staną się wykonalne dzięki zdecentralizowanemu internetowi. Cztery podstawowe idee web3 obejmują:

  • NFT, znane również jako tokeny niewymienne, to zasoby cyfrowe oznaczające posiadanie pojedynczego obiektu. Każdy NFT symbolizuje odrębny zasób lub rzecz, taką jak dzieło sztuki, przedmiot kolekcjonerski, a nawet tweet, i można je bezpiecznie kupować, sprzedawać i handlować online.

  • dApps, czyli aplikacje o zdecentralizowanym charakterze to aplikacje cyfrowe oparte na Blockchain, które nie podlegają jurysdykcji jednego podmiotu.

  • Blockchain: rozproszony, obliczeniowy, szyfrowany i przejrzysty system przechowywania informacji.

  • Kryptowaluty: w sieciach typu blockchain waluty cyfrowe są wykorzystywane do bezpiecznych transakcji finansowych.

Jak kryptowaluty zmieniają branżę gier

Konwergencja gier i kryptowalut w ostatnich latach stworzyła rewolucyjną falę, która zmienia rynek cyfrowej rozrywki. Dzięki swojej zdecentralizowanej i bezpiecznej strukturze kryptowaluty stymulują rozwój nowatorskich rozwiązań w branży gier i stwarzają niespotykane wcześniej szanse dla inwestorów, programistów i graczy.

Konwergencja kryptowalut i gier wyznacza nowe możliwości, o czym świadczy pojawienie się platform gier opartych na blockchainie oraz włączenie niewymiennych tokenów (NFT) i zdecentralizowanego finansowania (DeFi) do gospodarek wirtualnych. Ta dynamiczna fuzja otwiera możliwości na bardziej włączającą i zdecentralizowaną przyszłość branży gier, kwestionując konwencjonalne założenia i zapewniając unikalne mechanizmy rozgrywki i struktury własności, które poprawiają doświadczenie użytkownika.

Oczekuje się, że wpływ kryptowalut na gry będzie zmianą paradygmatu, która zmieni nasze rozumienie rozrywki cyfrowej i interakcje z nią w miarę dalszego rozwoju tych technologii. W tym artykule omawiamy wszystko, co musisz wiedzieć o kryptowalutach i grach kryptowalutowych.

Wszystko, co warto wiedzieć o połączeniu kryptowalut z grami

Wiele gier wideo oferuje pieniądze w grze, na przykład w Robloxie i Fortnicie. Niemniej jednak większość gier karze użytkowników za sprzedaż pieniędzy w grach innym użytkownikom. Z drugiej strony wiele gier web3 pozwala użytkownikom wygrywać kryptowalutę, kończąc misje lub pokonując innych graczy kryptowalutowych. Właściciele swoich zasobów gier kryptowalutowych, gracze ci mogą wymieniać je na inne osoby. Te gry kryptowalutowe wykorzystują inteligentne kontrakty i technologię blockchain, która pozwala im przechowywać dane i płacić graczom.

W grach tych często wykorzystuje się niewymienne tokeny (NFT) i kryptowaluty. Aby nagrodzić graczy, gry kryptowalutowe zazwyczaj zawierają unikalne tokeny do gier. Token ALICE nadawany jest uczestnikom znanej gry Moja Sąsiadka Alicja w nagrodę za uczestnictwo w wydarzeniach. Awatary, NFT i przedmioty w grze mogą zostać zakupione przez graczy za token ALICE.

Technologie Web2 i web3 współpracują, aby zasilać ekosystem gier typu blockchain. Zarówno ustawienia gier, jak i część lub całość danych graczy są zwykle przechowywane na scentralizowanych serwerach. Zarówno NFT, czyli towary wirtualne, jak i monety do gier kryptowalutowych są przechowywane w rozproszonych księgach.

Gry typu „graj, aby zarobić” nagradzają graczy NFT i kryptowalutami, aby zachęcić ich do gry. Ponieważ nagrody dla graczy mają rzeczywistą wartość i można je odsprzedać na rynku wtórnym, model gry, aby zarobić, pozwala graczom grać zarówno dla przyjemności, jak i zysku. Wraz z pojawieniem się kryptowalut branża gier stała się wykładniczo bardziej fascynująca. Oto kilka sposobów, w jakie branża gier przechodzi rewolucję za sprawą kryptowalut.

W przeszłości wiele przedmiotów w grach nie miało żadnej wartości w świecie rzeczywistym, co sprawiało, że wydawały się one bezwartościowe dla graczy, gdy nie byli w grze. Aktywa te stają się zbywalne wraz z wprowadzeniem kryptowalut, w szczególności za pośrednictwem tokenów niezamienialnych (NFT). Skutkuje to bardziej wciągającymi wrażeniami z gry, a także większym zaangażowaniem graczy.

Technologia Blockchain zmienia branżę gier, zwiększając przejrzystość i bezpieczeństwo. Te same pomysły, które sprawiły, że płatności online stały się bardziej przejrzyste i bezpieczne, zostały również zastosowane w grach za pomocą blockchain. Solidność blockchainu przewyższa konwencjonalne techniki, znacznie ograniczając oszustwa i ułatwiając śledzenie własności zasobów w grze.

Ponad granicami: Wpływ kryptowaluty na przyszłość Internetu i gry cyfrowej
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.