Wydanie nr 35/2023, Sobota 4.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Joanna, Weronika, Częstogoj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wracamy do sprawy. Mistrz (nie tylko) parkowania na Starym Mieście w Malborku.

Wracamy do sprawy. Mistrz (nie tylko) parkowania na Starym Mieście w… fot. Widz TvMalbork.pl
Temat niewłaściwego czy niepoprawnego parkowania w naszym mieście wywołuje różne emocje. Jednych kierowców można tłumaczyć ich pośpiechem, innych brakiem umiejętności. Jednak czasami tak jest po prostu, że kierowca nic sobie nie robi z faktu nieprawidłowego zaparkowania pojazdu. Czy tak być musi?

Dużo emocji wśród niektórych mieszkańców Malborka wywołało ostatnio zamieszczone zdjęcie „mistrza parkowania” na Starym Mieście. Czy rzeczywiście kierowca mógł zaparkować na „kopertach” znajdujących się na parkingu pod kościołem?

W tej sprawie o komentarz zwróciliśmy się do Straży Miejskiej w Malborku. Zapytaliśmy, czy kierowcy mogą parkować w takich miejscach, nawet jeżeli nie ma znaku pionowego? Co grozi za parkowanie w takim miejscu?

W odpowiedzi Tomasz Farysej, Komendant Straży Miejskiej w Malborku napisał, że kierowcy nie mogą parkować w miejscu przedstawionym na zdjęciu.

- „Koperta” to jest znak poziomy P-20 i stosuje się go w celu oznaczenia stanowiska postojowego przeznaczonego do wyłącznego użytkowania przez niektórych uczestników ruchu. W tym miejscu jest to miejsce przeznaczone np. dla karawanów pogrzebowych. Za nieuprawnione parkowanie grozi mandat karny w wysokości 100 zł” - wyjaśnił Komendant.

 

A wy co sądzicie na ten temat?

 

Czekamy na kolejne zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres: redakcja@zulawyimierzeja24.pl redakcja@tvregionalna24.pl info@tvregionalna24.pl redakcja@tvmalbork.pl Wszystkie fotografie opublikujemy na naszych stronach. Wysyłając zdjęcie/a bardzo prosimy o wskazanie autora fotografii, któremu zapewniamy anonimowość i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację. Można w formie mailowej.: „Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
man
man 08.12.2022, 11:29
To pewnie GSZ- jeździsz jak chcesz.
Jerzy Kwiatkowski
Jerzy Kwiatkowski 07.12.2022, 20:02
Nie musi być znaku pionowego. Znak P-20 powinien mieć umieszczony w swoim wnętrzu napis swojego użytkownika. Jeżeli takiego napisu nie ma, to na zdrowy rozsądek z tego miejsca może korzystać każdy bądź znak ten w ogóle nie jest znakiem drogowym, gdyż nie spełnia warunków technicznych. Ponadto jeżeli wymiary koperty są inne niż 5x2,3m bądź 10-12x3m to znak ten nie spełnia wymiarów koperty, nie jest znakiem .
Pana wypowiedz opiera się tylko na fragmencie PoRD . Gratuluje wiedzy
Paloma
Paloma 07.12.2022, 18:36
Zawsze znajdzie się pisowska menda,którą donosi... skądś to znamy...