Wydanie nr 183/2022, Sobota 2.07.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Otto, Urban, Martynian, Bożydar, Juda, Niegosława, Switun, Juwenalis
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Odznaczenia i awanse z okazji Dnia Strażaka.

  • Wydanie nr 183/2022
  • 20 maja 2022, 10:03
  • Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim
  • Wiadomości
Nowy Dwór Gdański. Odznaczenia i awanse z okazji Dnia Strażaka. fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim
W czwartek w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim, obchodzone było coroczne święto wszystkich strażaków. Była to okazja do wręczenia awansów i odznaczeń, jak również podkreślenia zasług, tych którzy skutecznie niosą pomoc innym, często narażając swoje zdrowie i życie. W uroczystości wzięli udział m.in. samorządowcy z powiatu nowodworskiego.

W czwartek, 19 maja br. na zaproszenie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim, bryg. Janusza Leszczewskiego oraz Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Dworze Gdańskim, Piotra Perzanowskiego w obchodach uczestniczyli starosta Jacek Gross i wicestarosta, Barbara Ogrodowska oraz burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, Jacek Michalski.

Przedstawiciele Powiatu, wręczając upominki wraz listami gratulacyjnymi, złożyli życzenia wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom oraz pracownikom służby cywilnej Państwowej Straży Pożarnej oraz Druhnom i Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych, aby codzienna realizacja służbowych zadań i obowiązków zawsze przynosiła zadowolenie i poczucie satysfakcji a osobista i rodzinna pomyślność była spełnieniem życiowych planów.

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego wręczył specjalne pisma z podziękowaniami na ręce komendanta, bryg. Leszczewskiego i Prezesa Powiatowego ZOSP, Piotra Perzanowskiego.

- „Jesteście tymi, którzy charakteryzują się odwagą i poświęceniem. Bezinteresownie niesiecie pomoc. W zamian mieszkańcy Gminy Nowy Dwór Gdański darzą was uznaniem i szacunkiem. Dziękuję za waszą niezmiernie potrzebną i nienaganną służbę, za ratowanie życia oraz mienia. Doceniam wzorową postawę oraz pracę na rzecz bezpieczeństwa pożarowego i powodziowego – tak istotnego na Żuławach, a także innych zagrożeń i klęsk na terenie gminy. Życzę wam zdrowia, dalszego rozwoju w sferze zawodowej, bezpiecznych powrotów z akcji i szczęścia w życiu” - powiedział Jacek Michalski.

W uroczystości udział wzięli: parlamentarzyści Małgorzata Chmiel i Jarosław Wałęsa, samorządowcy, strażacy zawodowi i ochotnicy, przedstawiciele innych służb mundurowych, inspekcji, przedsiębiorcy.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim, Gmina Nowy Dwór Gdański

Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.