Wydanie nr 292/2021, Wtorek 19.10.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Słońce prawdopodobną przyczyną potrącenia pieszej na Kotarbińskiego.

Malbork. Słońce prawdopodobną przyczyną potrącenia pieszej na Kotarbińskiego. fot. Widz TvRegionalna24.pl
Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na przejściu dla pieszych na ulicy Kotarbińskiego w Malborku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierującego osobówką prawdopodobnie oślepiło słońce i nie zauważył przechodzącej po pasach kobiety. 39-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

 

W poniedziałek, 27 września br. około godziny 17.30 w Malborku na ulicy Kotarbińskiego doszło do potrącenia pieszej.

 

- Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący Oplem, 67-letni mężczyzna, jadąc ulicą Kotarbińskiego w kierunku ulicy Konopnickiej nie ustąpił pierwszeństwa 39-letniej kobiecie, która przechodziła przez przejście dla pieszych” - informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. - „Prawdopodobnie kierującego oślepiło słońce i nie zauważył pieszej na pasach. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala - jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo”.

 

Policjanci zatrzymali 67-latkowi prawo jazdy. Teraz śledczy szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego wypadku.

 

 

 

 

Informacji udzieliła: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku

Zdjęcia od widza TvRegionalna24.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Piotr
Piotr 03.10.2021, 16:30
W tym miejscu już dawno powinna być sygnalizacja świetlna. Chodzą tędy dzieci do szkoły. Kiedyś rano stanąłem jakieś 30m od przejścia obserwując syna jak czeka przy przejściu ale dopiero czwarty samochód się zatrzymał i przepuścił dziecko. Prośba żeby zrobić w tym miejscu światła na żadanie.
Tak
Tak 03.10.2021, 16:24
Słońce o tej godzinie i 67 lat .
Wyborca
Wyborca 01.10.2021, 16:39
Slonce potrąciło kobietę?
Kotarbińskiego
Kotarbińskiego 29.09.2021, 05:41
Pieszy ma prawo wręcz musi się rozglądać na przejściu a nie klapki na oczach i leci. Czym jest teraz jej pierwszeństwo tym że leży połamana w szpitalu??? Z autem niestety nie ma szans wygrać, jestem w stanie zrozumieć kierowcę bo nie raz jakieś babsko bý mi wylądowało na masce nie z mojej winy a potem się tłumacz. Więc nie tylko kierowca ale i pieszy musi być czujny i się rozglądać.
Paweł
Paweł 29.09.2021, 08:16 (odpowiedź do Kotarbińskiego )
Najlepsze sytuacje są gdy pieszy idzie chodnikiem wzdłuż drogi (plecami do kierunku jazdy aut) zbliża się do przejścia i nagle po prostu postanawia zrobić krok na przejście. - nadal kierunek jazdy aut mieć za plecami
Pieszy
Pieszy 28.09.2021, 22:41
Mimo że jest przepis i tak większość kierowców się nie stosuje, zapier........ nawet jak pieszy już zbliża się do pasów. I to jeszcze przyspieszanie zwłaszcza na tej ulicy kotarbińskiego. Jak widzą pieszego zbliżającego się do pasów to przyspieszają. A potem tragedia. Obok jest szkoła i nawet dzieci przechodzące przez pasy muszą stać i czekać az przejadą samochody i najbardziej niebezpieczne sytuacja jak jeden się zatrzymuje a drugi samochód z przeciwka próbuje jeszcze zdążyć i przyspiesza. Deszcz, śnieg, wiatr, pamiętajcie wy siedzicie w cieplutkich autach, warto czasami zwolnić i przepuścić tego co idzie pieszo.
Pawel
Pawel 29.09.2021, 08:14 (odpowiedź do Pieszy)
oczywiście zgodzimy się to już skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy ale
jest kierowca taki i kierowca inny.
na kierowcach staramy się wymusić pewne zachowanie ale tak samo wymagajmy tego od pieszych.
Pieszy
Pieszy 29.09.2021, 11:52 (odpowiedź do Pawel)
Tak dokładnie. Kierowca kierowcy nierówni. Tak samo pieszy pieszemu nie równy. Też potrafią znienacka wtargnąć dosłownie na pasy idąc ulica i nagle skręcają nawet nie spoglądając. Albo rowerzysci jak przejeżdżają przez pasy. A potem kierowca się tłumaczy. Dlatego ten przepis że teraz muszą się zatrzymywać jak zbliża się pieszy uważam że jest dużo ostrożniejszy. Ale tak samo jak kierowca kierowcy nierówny tak samo pieszy pieszemu nierówny.