Wydanie nr 102/2021, Poniedziałek 12.04.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Zenon, Saba, Andrzej, Wiktor, Juliusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. 4-latek potrącony na przejściu dla pieszych.

  • Wydanie nr 102/2021
  • 24 lutego 2021, 11:16
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. 4-latek potrącony na przejściu dla pieszych. fot. KPP Tczew
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek na jednej z ulic w Tczewie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 4-latek wbiegł na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżającego Volkswagena. Nieletni z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Stróże prawa wykonali dokumentację fotograficzną, przeprowadzili oględziny miejsc zdarzeń oraz rozmawiali ze świadkami. Policjanci apelują do wszystkich osób opiekujących się dziećmi o zwracanie szczególnej uwagi na swoich podopiecznych w szczególności na drodze i w jej pobliżu.

 

W poniedziałek, 22 lutego br. po godzinie 17 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść na ulicy 30 Stycznia w Tczewie. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 4-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego wykorzystując nieuwagę matki, wbiegł na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżającego Volkswagena, którym kierował 60-latek. W wyniku tego zderzenia nieletni z obrażeniami ciała trafił do gdańskiego szpitala. Badanie kierowcy oraz matki dziecka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że byli trzeźwi.

 

 

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzenia oraz zabezpieczyli ujawnione ślady na miejscu zdarzenia, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku.

 

 

 

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów o pilnowanie swoich pociech na drodze oraz w jej pobliżu. Niefrasobliwość dorosłych i brak należytej uwagi poświęconej dzieciom może skończyć się dramatem. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zachęcamy pieszych do noszenia elementów odblaskowych nawet w terenie zabudowanym.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.