Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Urzędy wprowadzają nowe zasady funkcjonowania. Sprawdź, jakie.

Urzędy wprowadzają nowe zasady funkcjonowania. Sprawdź, jakie. fot. Archiwum TvMalbork.pl
W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak i pracowników, urzędy w powiecie malborskim wprowadzają ograniczoną obsługę interesantów. Załatwianie spraw odbywać się będzie przede wszystkim drogą elektroniczną.

 

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 i rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem, urzędy na terenie powiatu malborskiego podjęły decyzję o wprowadzeniu ograniczenia w bezpośrednim kontakcie urzędników z petentami, które ma na celu zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa. W związku z powyższym, w trosce o zdrowie zachęca się wszystkich do ograniczenia wizyt w budynkach urzędowych i korzystania z innych form kontaktu, np. drogi elektronicznej.

 

 

 

 

Wydział Komunikacji w starostwie nieczynny do odwołania.

Starostwo Powiatowe w Malborku poinformowało, że Wydział Komunikacji będzie nieczynny od dnia 22 października br. do odwołania. Poza tym od 22 października br. do odwołania, zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom będą realizowane w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów. Przyjmowanie korespondencji oraz załatwianie spraw odbywać się będzie przy wejściu z tyłu budynku poprzez wrzucanie do skrzynek, drogą elektroniczną za pośrednictwem e-PUAP lub na adres mailowy starostwo@powiat.malbork.pl oraz profilem zaufanym, za pośrednictwem poczty tradycyjnej, a także telefonicznie:

Sekretariat i centrala telefoniczna 55 646 04 00, Biuro Rady 55 646 04 14, Wydział Organizacyjny i Polityki Społecznej 55 646 04 13, Wydział Finansowy 55 646 04 06, Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości 55 646 04 20, Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej 55 646 04 64, Wydział Środowiska i Rolnictwa 55 646 04 38, Wydział Architektury i Budownictwa 55 646 04 43, 55 646 04 41, Wydział Infrastruktury i Inwestycji 55 646 04 67, Wydział Edukacji 55 646 04 48, Wydział Obsługi Projektów i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych 55 646 04 74, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego 55 646 04 17, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego 55 646 04 44.


 

 

 

Urząd Miejski w Nowym Stawie.

Urząd Miejski w Nowym Stawie zachęca mieszkańców do ograniczenia wizyt w budynku urzędu i zwraca się z prośbą o załatwianie spraw urzędowych w miarę możliwości za pomocą drogi korespondencyjnej poprzez umieszczanie dokumentów i wniosków w skrzynce zamykanej na klucz, która ustawiona jest przy wejściu do budynku urzędu. Korespondencję wrzucać można w godzinach pracy urzędu. Petenci mogą również kontaktować się z urzędnikami telefonicznie, dzwoniąc pod numer 55 271 51 10 lub 55 271 51 00 lub skorzystać z elektronicznej platformy e-PUAP, bądź wysłać e-mail na adres sekretariat@nowystaw.pl lub um@nowystaw.pl. Mieszkańcy mogą również korzystać z poczty tradycyjnej, a także elektronicznej bankowości przy płatności zobowiązań. Urząd w Nowym Stawie informuje jednocześnie, że w przypadku spraw wymagających osobistej wizyty w urzędzie, należy umówić się wcześniej z danym pracownikiem telefonicznie. W Urzędzie Stanu Cywilnego załatwiane będą wyłącznie sprawy wymagające osobistego stawienia się, tj. rejestracji urodzeń z uznaniem, zgłoszenie zgonu oraz załatwienie formalności przedmałżeńskich.

 

 

 

 

Urząd Miasta w Malborku.

Urząd Miasta w Malborku zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców, by sprawy urzędowe w najbliższym czasie załatwiali wyłącznie poprzez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (E-PUAP), drogą telefoniczną, drogą mailową, drogą listową oraz w biurze podawczym Urzędu Miasta Malborka. Jednocześnie informuje, że w przypadku spraw wymagających osobistej wizyty w magistracie, należy umówić się wcześniej z danym pracownikiem telefonicznie. W przypadku pracy Urzędu Stanu Cywilnego, w jego siedzibie załatwiane będą wyłączne sprawy wymagające osobistego stawienia się, tj. rejestracja urodzeń z uznaniem, zgłoszenie zgonu oraz załatwienie formalności przedmałżeńskich.

 

 

 

 

Apel włodarzy do mieszkańców powiatu malborskiego.

Włodarze powiatu malborskiego apelują do wszystkich mieszkańców, by wykazali się społeczną odpowiedzialnością za zdrowie swoje i innych, a co za tym idzie, ograniczali wszelkie kontakty, wyjścia oraz spotkania. Bądźmy rozsądni i podejmujmy rozważne oraz przemyślane decyzje.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.