Wydanie nr 196/2024, Niedziela 14.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dwa brązowe medale dla 7. PBOT na Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu.

Dwa brązowe medale dla 7. PBOT na Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego… fot. 7 PBOT
St. szer. Anna Mieszkowska z 71 Batalionu Lekkiej Piechoty w Malborku wywalczyła dwa brązowe medale podczas Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu, które odbyły się w Krynicy-Zdroju w dniach 25 - 27 września br.

 

Do rywalizacji przystąpiło 195 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wagowych i różnych formułach kickboxingu. Żołnierze, policjanci, strażacy oraz reprezentanci innych służb mundurowych walczyli o tytuł najlepszego kickboxera i kickboxerki w kraju. Wśród nich byli medaliści Mistrzostw Świata i Europy w tej konkurencji sportowej. St. szer. Anna Mieszkowska zajęła trzecie miejsce w formule K1 kobiet w wadze do 56 kg oraz w formule kick-light kobiet w wadze do 55 kg. Walcząc w formule K1 można wyprowadzać ciosy z pełną siłą, a pojedynki czasem kończą się nokautem zawodniczki. W przypadku formuły kick-light nie uderzamy już z pełną siłą, a wygrać pojedynek możemy jedynie zdobywając przewagę punktową. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw okazał się szer. Grzegorz Błotnicki z 8. Kujawsko – Pomorskiej Brygady OT, który zdobył dwa złote medale. Wojska Obrony Terytorialnej zajęły drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej, zdobywając 7 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale.

 

 

 

 

Brązowa medalistka z zawodu jest stomatologiem.

Nasza zawodniczka swoją służbę w 71 blp w Malborku rozpoczęła w lutym 2019 r. Od sześciu lat trenuje kickboxing w klubie Magnum Fitness w Gdańsku. To były drugie zawody, w których reprezentowała 7. Pomorską Brygadę OT. Tym bardziej cieszy jej świetny wynik. Jest on dobrym prognostykiem kolejnych sukcesów sportowych. St. szer. Anna Mieszkowska jest najlepszym przykładem, że można połączyć pracę zawodową - na co dzień jest lekarzem stomatologiem, służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej i treningi sportowe tej wymagającej dyscypliny, jaką jest kickboxing. Sukcesy naszej kickboxerki idealnie wpisują się w projekt „Wojownik Niezłomny” realizowany przez dowództwo WOT. Umiejętności walki wręcz oraz samoobrony są niezwykle istotnym elementem wyszkolenia każdego żołnierza. Dlatego w ramach tego przedsięwzięcia chcemy wyłonić lokalnych liderów, pasjonatów sportów walki, którzy będą mogli swoje umiejętności przekazać innym terytorialsom podczas wspólnych szkoleń rotacyjnych.

 

 

 

 

Informacje i zdjęcia przekazał: por. Tomasz Klucznik, oficer prasowy 7 PBOT

foto: zdjęcia prywatne st. szer. Anna Mieszkowska (pierwsza z prawej)

 

7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Sporty walki


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.