Wydanie nr 187/2020, Niedziela 5.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Zoe, Marta, Wilhelm, Trofima, Antoni, Przybywoj, Bartłomiej, Jakub, Filomena, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Umowa na dofinansowanie Żuławskiej Szkoły Ćwiczeń podpisana.

  • Wydanie nr 187/2020
  • 24 czerwca 2020, 12:22
  • Powiat Nowodworski
  • Wiadomości
Umowa na dofinansowanie Żuławskiej Szkoły Ćwiczeń podpisana. fot. Powiat Nowodworski
W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim powstanie Żuławska Szkoła Ćwiczeń, która będzie realizowała zadania w zakresie doskonalenia zawodowego oraz kształcenia nauczycieli z Ośrodka oraz 7 szkół podstawowych z terenu powiatu nowodworskiego.

 

W poniedziałek, 22 czerwca br. Instytucja Pośrednicząca Ministerstwo Edukacji Narodowej podpisała z Powiatem Nowodworskim umowę o dofinansowanie projektu pn. Żuławska Szkoła Ćwiczeń, której wartość wynosi 1 278 270,48 zł i finansowana jest ze środków unijnych. Szkoła ćwiczeń to miejsce, gdzie najnowsze trendy i strategie pedagogiczne wspierające proces nauczania podlegają praktycznej weryfikacji. Obecni nauczyciele doskonalą i rozwijają swój warsztat pracy, a także dzielą się swoimi pomysłami z nauczycielami z innych szkół. Natomiast przyszli nauczyciele – studenci, pod kierunkiem swojego opiekuna mogą wykorzystać w praktyce teorie, których uczą się podczas studiów.

 

 

 

W ramach projektu stworzone zostaną i wyposażone 4 pracownie przedmiotowe, tj. językowa, matematyczna, przyrodnicza i ICT. Wśród 7 szkół podstawowych z powiatu nowodworskiego znalazło się 5 z Gminy Nowy Dwór Gdański i po jednej z Gminy Stegna i Gmina Ostaszewo. Projekt realizowany będzie wspólnie z partnerami – Fundacją NOVA oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu w okresie od 1 lipca br. do 30 czerwca 2022 roku.


 

 

 

Informacja i zdjęcia: Fb Powiat Nowodworski

Powiat Nowodworski
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.