imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Złota” Paulina Cierpiałowska z Malborka pobiła polskie rekordy na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu.

• Wydanie nr 89/2024
  • 10 grudnia 2019, 10:40
  • Redakcja
  • SportWodne
  • 1 komentarz
„Złota” Paulina Cierpiałowska z Malborka pobiła polskie rekordy… fot. fb UKS „Żabianka” Gdańsk
Pochodząca z Malborka, a obecnie reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy „Żabianka” Gdańsk, Paulina Cierpiałowska, podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 14 – letnich w pływaniu, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim, była bezapelacyjnie najlepsza we wszystkich konkurencjach. Wywalczyła nie tylko złote medale, ale poprawiła dotychczasowe rekordy Polski.

Mistrzostwa odbywały się w ostatni weekend, 6 – 8 grudnia br. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas pierwszego dnia w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym, Paulina Cierpiałowska zdobyła złoty medal i poprawiła rekord Polski 14 – latek, który teraz wynosi 25,69 sekund.

Krótko po dekoracji, wieniec laurowy musiał zastąpić ponownie czepek startowy, bowiem Paulina wystartowała w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym. I tym razem nie miała sobie równych. Nie dość, że uplasowała się na pierwszej pozycji, to po raz kolejny poprawiła rekord Polski z niesamowitym rezultatem 0:59,46 sekund.

W sobotę, 7 grudnia br. Paulina stanęła do startu na 50 metrów stylem motylkowym. Nikogo nie zaskoczy fakt, że i tym razem malborczanka była najlepsza. Z wynikiem 27,03 sekund pobiła poprzedni rekord Polski.

Ostatniego dnia zawodów, zawodniczka „Żabianki” Gdańsk na 100 metrach stylem dowolnym nie tylko pobiła rekord Polski, ale zdobywając tytuł Mistrzyni Polski przypieczętowała swoje zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji zawodów.

Gratulujemy Paulinie rewelacyjnych wyników i trzymamy kciuki w dalszych sukcesach sportowych.

Informacja i zdjęcia: fb UKS „Żabianka” Gdańsk