Wydanie nr 203/2024, Niedziela 21.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej, Wiktor, Stojsław, Julia, Prakseda, Klaudiusz, Arbogast
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Żołnierze WOT zgubili karabin podczas ćwiczeń. Po dwóch dniach broń się odnalazła.

Żołnierze WOT zgubili karabin podczas ćwiczeń. Po dwóch dniach broń… fot. archiwum WOT
Podczas niedzielnych ćwiczeń Wojsk Obrony Terytorialnych w Tczewie, żołnierze zgubili broń. Po dwóch dniach na policję jedna z mieszkanek przyniosła zgubę do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

W niedzielę, 12 maja na poligonie w Tczewie odbywały się ćwiczenia żołnierzy 71. Batalionu Lekkiej Piechoty z Malborka, wchodzącego w skład 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jednak z poligonu mieli wrócić już bez jednego karabinu wyborowego BOR.

We wtorek, 14 maja do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zgłosiła się jedna z mieszkanek, która przyniosła znalezioną broń. Z informacji tczewskiej policji wynika, że funkcjonariusze ją zabezpieczyli i wspólnie z Żandarmerią Wojskową prowadzą czynności prowadzące do ustalenia, w jaki sposób broń została zgubiona i znaleziona przez mieszkankę Tczewa.

- „Badane są także wątki o charakterze kryminalno-przestępczym, w których nie wyklucza się celowego zaboru mienia. Dowódca WOT pozostaje w stałym kontakcie ze służbami. Zapowiedział także rozliczenie winnych niedopełnienia obowiązku właściwego nadzoru nad sprzętem i pociągnięcie ich do odpowiedzialności” - poinformował ppłk Robert Pękala, oficer prasowy Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

Karabin wyborowy BOR służy do strzelania na odległościach do 800 m. To broń kalibru 7,62 mm polskiej produkcji. ma blisko metr długości i waży ponad 6 kg.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
buśka
buśka 15.05.2024, 15:56
Wczoraj czytałam, że kobieta przyszła na policję z synem i znalezionym u niego w pokoju karabinem
kgr
kgr 15.05.2024, 13:18
Za mocny wiatr (40 st)?