Wydanie nr 108/2024, Środa 17.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat nowodworski. Pożar kontenera socjalnego - ćwiczenia strażaków na terenie zakładu produkcyjnego.

Powiat nowodworski. Pożar kontenera socjalnego - ćwiczenia strażaków… fot. KP PSP Nowy Dwór Gdański
Po raz kolejny strażacy z powiatu nowodworskiego wzięli udział w ćwiczeniach, przygotowujących ich na wypadek różnych sytuacji awaryjnych. Tym razem ćwiczenia przeprowadzono na terenie zakładu produkcyjnego w miejscowości Żuławki.

W środę, 27 marca na terenie zakładu produkcyjnego Primagran Sp. z o.o. w Żuławkach gm. Stegna przeprowadzone zostały ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze z udziałem zastępów KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim, OSP Nowy Dwór Gdański i OSP Marzęcino. Łącznie udział wzięło 6 zastępów.

- „Scenariusz ćwiczeń zakładał, że podczas prac na dachu obiektu doszło do zatrzymania krążenia u jednego z pracowników firmy zewnętrznej. Jednocześnie w hali magazynowej, w wyniku nieostrożności osoby prowadzącej prace pożarowo niebezpieczne, wybuchł pożar wewnątrz hali. Dodatkowo podczas prowadzenia działań doszło do pożaru w kontenerze socjalnym zlokalizowanym nieopodal hali magazynowej, a dwie osoby uznane były za zaginione” – wyjaśnia sekc. Adrian Pyza z KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim. - „W trakcie ćwiczeń strażacy mogli praktykować różne scenariusze, takie jak ewakuacja nieprzytomnego mężczyzny z dachu budynku przy pomocy podnośnika hydraulicznego, poszukiwanie oraz ewakuacja osób poszkodowanych z zadymionych pomieszczeń czy udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy”.

 

Informacja i zdjęcia: KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.