Wydanie nr 108/2024, Środa 17.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nagrody Starosty Nowodworskiego 2023 wręczone. Kto je otrzymał?

Nagrody Starosty Nowodworskiego 2023 wręczone. Kto je otrzymał? fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim
W Nowym Dworze Gdańskim odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Starosty Nowodworskiego za 2023 rok. Wyróżnieni w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe medale. Galę uświetnił występ wychowanków Studia Artystycznego Marty Kozakiewicz.

W piątek, 22 marca w sali Żuławskiego Parku Historycznego odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Starosty Nowodworskiego za rok 2023. Galę otworzył i poprowadził pracownik Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim Adam Matuszewski. Następnie głos zabrał starosta nowodworski Jacek Gross, który przywitał wszystkich gości oraz laureatów. W swoim wystąpieniu Starosta podkreślił, iż możliwość wyróżnienia kolejnych osób nagrodą Starosty Nowodworskiego to dla niego zaszczyt i ogromna przyjemność.

Nagrody Starosty Nowodworskiego za 2023 rok otrzymali:

1. Paweł Rogalski – za dotychczasową działalność związaną z promocją Żuław. Program Pana Pawła w TVP Gdańsk pt. „Wiatrak” przybliża ten region innym, pokazując bogactwo kulturowe Żuław.

2. Nowodworskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Iskierka - za opiekę nad bezpańskimi zwierzętami, zapewnienie im niezbędnej opieki medycznej, leków, karmy – wszystkiego co kryje się pod słowami fachowa opieka i serce dla zwierząt.

3. Dr Marcin Owsiński - za wzbogacanie i rozwijanie naszej wiedzy o dziejach obozu Stutthof i II wojnie światowej oraz rozbudzanie patriotyzmu nie tylko mieszkańców powiatu nowodworskiego.

4. Koło Łowieckie Żuławy – za działalność mającą na celu poprawę warunków bytowania zwierzyny, zachowanie równowagi w przyrodzie. Za utrwalanie tradycji łowieckich i pracy na rzecz ochrony przyrody poprzez akcje edukacyjne czy dokarmianie zwierząt. Członkowie Koła uczą młode pokolenie „czytania” przyrody i szacunku do niej oraz uczestniczą aktywnie w życiu społeczności lokalnej poprzez włączanie się w organizację imprez, zarówno tych krajowych, regionalnych, jak i powiatowych.

Laureaci otrzymali z rąk Starosty pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe medale. Podczas całej uroczystości towarzyszyły piękne utwory muzyczne specjalnie wybrane dla poszczególnych laureatów, jako dodatkowe podkreślenie wdzięczności za ich dotychczasowe osiągnięcia.

Oprawa muzyczna została przygotowana przez wychowanków Studia Artystycznego Marty Kozakiewicz. Swoje talenty wokalne zaprezentowali: Żaklin Buchowiecka, Oliwia Kowalczyk, Filip Urbaniak, Katarzyna Żmudzińska, Kamil Kołaczyński, Agata Gastoł, Magdalena Marczak, Kinga Gastoł oraz Aleksander Laskowski.

Wszyscy zebrani byli pod wielkim wrażeniem talentu młodych artystów, co potwierdziły gromkie brawa w trakcie oraz po każdym z występów, jak również wspólny śpiew z najmłodszymi wokalistami.

Uroczystość zakończył starosta Jacek Gross, który podziękował wszystkim za przybycie oraz jeszcze raz pogratulował laureatom. Osobne słowa uznania i podziękowania skierował również do młodych artystów, którzy zaprezentowali się podczas uroczystości oraz do Marty Kozakiewicz za perfekcyjne przygotowanie swoich wychowanków.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.