Wydanie nr 108/2024, Środa 17.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Miłoradz. Uroczyste otwarcie nowej hali sportowej. Wideo i zdjęcia

Miłoradz. Uroczyste otwarcie nowej hali sportowej. Wideo i zdjęcia fot. Miłoradz. Uroczyste otwarcie nowej hali sportowej. Wideo i zdjęcia
Uczniowie Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu oraz cała społeczność gminy w końcu mogą korzystać z nowoczesnej hali sportowej, na którą czekali bagatela blisko 30 lat. Nowy obiekt sportowy ma ponad 830 metrów kwadratowych i kosztował około 5,5 mln zł - z czego 3,3 mln zł miłoradzki samorząd pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uroczystość symbolicznego przecięcia wstęgi połączona była z Powiatowym Turniejem Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Miłoradz z udziałem szkolnych drużyn powiatu malborskiego.

W czwartek, 22 lutego nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wybudowanej hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Miłoradzu z udziałem włodarzy, uczniów i zaproszonych gości.

Symboliczną wstęgę przecięli: wójt gminy Arkadiusz Skorek, dyrektor szkoły Wojciech Barnat, przewodniczący Rady Gminy Tomasz Żuchowski i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Marcin Szesza. Wszyscy zgodnie podkreślali, jak ważne jest to wydarzenie nie tylko dla szkolnej społeczności, ale także dla mieszkańców gminy. Nowy obiekt sportowy ma służyć wszystkim chętnym osobom. Podkreślali także, jak ważna jest praca zespołowa przy takiej inwestycji, ponieważ w jej realizację zaangażowanych było bardzo dużo osób.

To jeszcze nie koniec sportowych inwestycji na terenie gminy, bowiem w planach jest również przeprowadzenie modernizacji sąsiadującego ze szkołą stadionu piłkarskiego Delty Miłoradz.

Na ręce dyrektora wójt Arkadiusz Skorek przekazał nowe piłki do gry, a przewodniczący Rady Tomasz Żuchowski voucher na kwotę 1,6 tys. zł na zakup sportowego sprzętu.

- „Witajcie w naszej nowej bajce” – podsumował uroczystość niekryjący szczęścia dyrektor Wojciech Barnat.

Po uroczystej części wydarzenia, rozpoczął się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Miłoradz z udziałem drużyn ze szkół podstawowych z: Kończewic, Miłoradza, Starego Pola i gminy Malbork.

Więcej szczegółów z wydarzenia w materiale wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.