Wydanie nr 58/2024, Wtorek 27.02.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Gabriel, Jana, Anastazja, Auksencja, Baldomer, Auksencjusz, Auksenty, Baldomera, Honoryna, Bazyli, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Za kilka miesięcy poznamy dokumentację projektową dla odcinka Fiszewo-Elbląg.

DK22. Za kilka miesięcy poznamy dokumentację projektową dla odcinka… fot. TvRegionalna24.pl
W sierpniu tego roku powinniśmy poznać dokumentację projektową dla odcinka drogi krajowej 22 Fiszewo – Elbląg, którą przygotowuje firma Europrojekt Gdańsk. Według informacji podanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, wraz z rozbudową tego odcinka mają zniknąć zakręty śmierci, które w planach mają być wyprostowane. Termin rozpoczęcia prac budowlanych już w 2025 r.

Na remont tego odcinka DK22 Fiszewo - Elbląg kierowcy czekają od wielu lat. Na tym odcinku, składającym się z kilku niebezpiecznych zakrętów, często dochodzi do wypadków drogowych, także ze śmiertelnym skutkiem. Jednak już od przyszłego roku mają ruszyć prace remontowe.

W lutym 2022 r. GDDKiA w Olsztynie podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy DK22 tego odcinka. Wykonawca zadania ma 29 miesięcy na realizację prac, które powinniśmy poznać już w sierpniu tego roku.

Zamówienie obejmowało wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla rozbudowy DK22 na odcinku Fiszewo - Jegłownik o długości około 5 km i rozbudowy DK22 na odcinku Jegłownik - Elbląg o długości około 3,5 km.
Umowa objęła także wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Jegłownika w ciągu DK22.

Jak informuje GDDKiA, droga na odcinkach Fiszewo - Jegłownik i Jegłownik - Elbląg na przeważającej długości będzie biegła wzdłuż korpusu istniejącej DK22, który pełni funkcję wału przeciwpowodziowego. Z kolei przebieg obwodnicy Jegłownika zostanie ustalony na podstawie analizy wielokryterialnej wykonanej w ramach STEŚ-R.
- „Planowany termin realizacji rozbudowy odcinków Fiszewo - Jegłownik i Jegłownik - Elbląg to lata 2025-27, natomiast realizacja obwodnicy Jegłownika w systemie Projektuj i buduj przewidziana jest na lata 2025-29” - informuje GDDKiA i dodaje, że głównym celem inwestycji jest stworzenie bezpiecznego odcinka drogi krajowej i poprawa warunków ruchu zarówno dla ruchu tranzytowego, jak i lokalnego.

- „Poprawie ulegnie również bezpieczeństwo pieszych dzięki budowie chodników i zatok autobusowych. Realizacja inwestycji pozwoli na dostosowanie DK22 do nośności 11,5 tony na oś i poprawę geometrii drogi” - podkreśla GDDKiA.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.