Wydanie nr 58/2024, Wtorek 27.02.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Gabriel, Jana, Anastazja, Auksencja, Baldomer, Auksencjusz, Auksenty, Baldomera, Honoryna, Bazyli, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ogłoszono stan pogotowia przeciwpowodziowego dla gmin z powiatu nowodworskiego.

Ogłoszono stan pogotowia przeciwpowodziowego dla gmin z powiatu nowodworskiego. fot. plaża w Jantarze
W związku z aktualną sytuacją meteorologiczną na Zalewie Wiślanym i Żuławach, Starosta Nowodworski ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego.

We wtorek, 6 lutego od godz. 8:30 starosta nowodworski Jacek Gross ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego w związku z aktualną sytuacją hydrometeorologiczną oraz przekroczeniem stanów ostrzegawczych rzek na terenie powiatu nowodworskiego, rzece Wiśle oraz Zalewie Wiślanym. Ostrzeżenie dotyczy gmin: Nowy Dwór Gdański, Krynica Morska, Stegna, Sztutowo i Ostaszewo.

- „W związku z prognozowaną sytuacją meteorologiczną na Zalewie Wiślanym i na Żuławach prognozowane są wzrosty poziomów wody w strefie wody wysokiej i powyżej stanów ostrzegawczych. Lokalnie możliwe jest osiągnięcie stanów alarmowych. Ostrzeżenie może być kontynuowane” - informuje Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni. Zgodnie z tym ostrzeżeniem, taki stan ma się utrzymać do środy, 7 lutego. Niewykluczone, że może potrwać dłużej.

Póki co, sytuacja jest stabilna, służby monitorują stan wód w rzekach na terenie powiatu.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.