Wydanie nr 58/2024, Wtorek 27.02.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Gabriel, Jana, Anastazja, Auksencja, Baldomer, Auksencjusz, Auksenty, Baldomera, Honoryna, Bazyli, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Odbyła się II edycja Międzywojewódzkiego Konkursu Tanecznego Malbork Dance. Wideo i zdjęcia

Odbyła się II edycja Międzywojewódzkiego Konkursu Tanecznego Malbork… fot. TvRegionalna24.pl
Po raz drugi Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Malborku był organizatorem Międzywojewódzkiego Konkursu Tanecznego Malbork Dance. W wydarzeniu udział wzięli podopieczni z placówek szkolnictwa specjalnego z 11 miast.

W czwartek, 7 grudnia po raz kolejny sala gimnastyczna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Malborku w scenę taneczną. W II edycji konkursu Malbork Dance swoje umiejętności taneczne zaprezentowali podopieczni z placówek z: Malborka, Gdańska, Gdyni, Bydgoszczy, Lidzbarka Warmińskiego, Kołozębia, Uśnic, Pelplina, Wejherowa, Elbląga i Starogardu Gdańskiego.

- „Najważniejszym walorem Malbork Dance zdecydowanie jest integracja – my widzimy to jako spotkanie ludzi, których łączy miłość do muzyki i tańca – a razem nie tylko rozwijamy się jako artyści, ale tez jako ludzie. Podstawową ideą II Międzywojewódzkiego Konkursu Tanecznego Malbork Dance było więc wzajemne wspieranie się, dzielenie się umiejętnościami i właśnie pasją” - podkreśla jedna z pomysłodawczyń konkursu Lucyna Banaszewska z SOSW w Malborku. - „Konkurs okazał się nie tylko wspaniałym widowiskiem artystycznym, lecz także dowodem na to, że taniec może być potężnym narzędziem budowania wspólnoty i wzmacniania więzi społecznych”.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Celina Pacanowska, Angelika Lenczewska i Daria Sierla, którzy mieli przed sobą trudne zadanie wyłonienia zwycięzców. Za udział w konkursie, profesjonalne przygotowanie i dostarczenie widzom wielu pozytywnych wrażeń oraz emocji, wszystkie zespoły zostały nagrodzone nie tylko gromkimi brawami, ale także dyplomami i słodkimi upominkami.

Jury pierwsze miejsce ex aequo przyznało SOSW nr 1 w Gdyni i SOSW w Lidzbarku Warmińskim. Drugie miejsce wytańczyli ex aequo podopieczni z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Gdańsku i SOSW w Kołozębiu. Trzecie miejsce ex aequo zajęli Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie i SOSW w Pelplinie.

Nagrodę specjalną jury przyznało dla solistki z SOSW w Uśnicach.

- „Chciałybyśmy złożyć podziękowanie wszystkim wspierającym nasz konkurs za życzliwy gest, wielkie serce, wspaniałą współpracę, zrozumienie i pomoc przy realizacji tak wielkiego przedsięwzięcia” - dodaje druga pomysłodawczyni konkursu Katarzyna Chrobak z SOSW w Malborku. - „Fundatorom nagród w II edycji konkursu, jury za czas nam poświęcony, serdeczność i wspaniałe, w pełni profesjonalne podejście do młodych artystów. I wszystkim pracownikom naszej placówki, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu”.


Zapraszamy na materiał wideo z tego wydarzenia.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.