Wydanie nr 202/2024, Sobota 20.07.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Eliasz, Sewera, Hieronim, Małgorzata, Leon, Heliasz, Czesław, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Praca w IT to nie tylko programowanie - jakie jeszcze zawody cieszą się popularnością?

  • Wydanie nr 202/2024
  • 8 grudnia 2023, 08:29
  • Praca w IT to nie tylko programowanie - jakie jeszcze zawody cieszą się popularnością?
  • Strefa obywatelskaWasze informacje
Praca w IT to nie tylko programowanie - jakie jeszcze zawody cieszą się… fot. Praca w IT to nie tylko programowanie - jakie jeszcze zawody cieszą się popularnością?
Wielu osobom mylnie IT kojarzy się przede wszystkim z programowaniem, jednak sektor ten jest niezwykle szeroki i daje ogromne perspektywy zawodowe i szansę na atrakcyjną karierę. Jakie zatem jeszcze zawody cieszą się coraz większą popularnością i mogą być dla Ciebie szansą, gdy myślisz o pracy w IT? Tego dowiesz się w dalszej części artykułu!

Tester oprogramowanie

To jeden z tych zawodów, który cieszy się niesłabnącą popularnością i cały czas poszukujesz się wielu specjalistów z tego sektora. Testowanie oprogramowania pozostaje istotną częścią procesu tworzenia wszelkich nowych aplikacji oraz systemów. Osoba, która się tym zajmuje, musi sprawdzić, czy dany program działa prawidłowo, a także musi zweryfikować wszelkie błędy. Testerzy są poszukiwani przez wiele firm z sektora IT, a do tego mogą liczyć na niezwykle atrakcyjne zarobki.

Projekt UX

UX, czyli user experience to dziecina, która w ciągu ostatnich lat zyskała na sporym znaczeniu. Osoba pracująca jako UX Designer zajmuje się projektowaniem interfejsów użytkownika. Celem podczas pracy jest odpowiednie zapewnienie wygody, użyteczności i łatwej obsługi. Chodzi o to, aby programy czy też urządzenia działały dla użytkownika w sposób prosty i intuicyjny.

Praca w IT czeka na Ciebie w wielu miastach – sprawdź najciekawsze ogłoszenia pracodawców z wielu branż na the:protocol!

Analityk danych

Big Date jest coraz częściej wykorzystywane, a co za tym idzie, w wielu sektorach potrzebni są uzdolnieni analitycy danych, którzy poradzą sobie z ich ogromną ilością i będą umieć je wykorzystać. Oznacza to zatem, że analityk danych to osoba, która zajmuje się interpretacją, a przy tym też analizą danych. Musi wykrywać i przewidywać trendy oraz konkretne wzorce. Analitycy danych znajdą zatrudnienie w wielu branżach, nie tylko IT. Zarobki osób na tym stanowisku również należą do jednych z lepszych na rynku pracy.

Inżynier DevOps

Osoba pracująca jako DevOps Engineer musi zadbać o produkt na praktycznie każdym etapie jego powstawania – czyli podczas planowania, rozwoju, a także testowania, wdrażania itp. To właśnie inżynier DevOps odpowiada za to, aby wszystko przebiegło sprawnie, bez żadnego problemu. Ważne jest także zadbanie o bezpieczeństwo firmy. Na tym stanowisku trzeba mieć odpowiednie umiejętności – zarówno te programistyczne, jak również operacyjne. Istotne są także umiejętności interpersonalne, w tym dobra komunikacja, aby odpowiednio współpracować z zespołami. Zarobki osób z odpowiednim doświadczeniem mogą sięgać nawet 20 000 zł na miesiąc.

Szukasz atrakcyjnej i dostosowanej do Twoich umiejętności oraz wiedzy oferty pracy? Wejdź już teraz na Pracuj.pl!

Cyberbezpieczeństwo

Coraz więcej danych pojawia się w chmurze, oznacza to zatem, że o wszelkiego rodzaju dane trzeba odpowiednio zadbać i je zabezpieczyć. W tym zadaniu niezbędne są osoby, które zajmują się cyberbezpieczeństwem. To obecnie jeden z ważniejszych sektorów w IT, od którego zależy wiele innych działów. W praktyce oznacza to, że specjalista ds. cyberbezpieczeństwa zajmuje się opracowaniem, a później wdrożeniem środków, które mają chronić sieć, urządzanie oraz systemu. Musi też regularnie przeprowadzać kontrole.

Administrator sieci komputerowej

Administratorzy sieci komputerowej odpowiadają za rozwój i utrzymanie infrastruktury sieciowej w firmach. Ich praca jest pomocna w zapewnieniu funkcjonowania systemu w firmach.

Project Manager

Project Manager jest osobą, która odpowiada za zarządzanie projektem informatycznym. Koordynuje i monitoruje działanie zespołu programistów, a także dba o to, aby projekt był oddany w terminie i wykonany zgodnie z założeniami. To świetna perspektywa zawodowa dla osób o wysoko rozwinięte umiejętności zarządzania, przywództwa, a także odpowiedniej dozy kreatywności.

Jak zatem widzisz branża IT, nie kończy się na klasycznym programowaniu i pracy programisty. Oferuje ona wiele perspektyw zawodowych, gdzie istotne są różne umiejętności. Znajdź dla siebie coś, co wpisuje się w Twoje predyspozycje i wiedzę!

Praca w IT to nie tylko programowanie - jakie jeszcze zawody cieszą się popularnością?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.