Wydanie nr 58/2024, Wtorek 27.02.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Gabriel, Jana, Anastazja, Auksencja, Baldomer, Auksencjusz, Auksenty, Baldomera, Honoryna, Bazyli, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powstaną pierwsze budynki z windą w Nowym Stawie – rusza budowa nowego osiedla mieszkaniowego.

Powstaną pierwsze budynki z windą w Nowym Stawie – rusza budowa nowego… fot. TvMalbork.pl / Zulawyimierzeja24.pl / TvRegionalna24.pl / TvSztum.pl / Piotr Wąsowicz
Na placu budowy nowego osiedla mieszkaniowego w Nowym Stawie odbyło się symboliczne wkopanie pierwszych łopat przez przedstawicieli samorządu, inwestora i wykonawcy.

Można śmiało powiedzieć, że z dniem 5 grudnia oficjalnie ruszyła budowa nowego osiedla. W ramach inwestycji realizowanej przez Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową - KZN Pomorze, przy współpracy nowostawskiego samorządu będącego członkiem SIM, powstaną cztery domy wielorodzinne z mieszkaniami na wynajem. Łącznie zamieszkają w nich 64 rodziny.

Osiedle zostanie wybudowane przy ulicy Obrońców Westerplatte. W każdym z czterech bloków znajdzie się po szesnaście mieszkań o powierzchni od 33 do 65 metrów kwadratowych. Do każdego z lokali przypisana będzie komórka o powierzchni około 3 m kw. i miejsce postojowe. Budynki będą wyposażone w windy. Zagospodarowany zostanie także teren na osiedlu, powstanie między innymi plac zabaw dla dzieci.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm F.B. Ekoinbud Sp. z o.o. sp.k. i Ekoinbud Sp. z o.o. z Gdańska. Budowa osiedla będzie kosztowała 26 496 261,22 zł, z czego samorząd Nowego Stawu pozyskał 2 708 788 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa i 7 380 306,01 zł z Funduszu Dopłat. Z Funduszu Dopłat gmina pozyskała dofinansowanie na budowę instalacji odnawialnych źródeł energii w wysokości 1 202 228,84 zł. Pozostała kwota pokryta zostanie środkami własnymi SIM – KZN Pomorze oraz kredytem.

Najem wybudowanych mieszkań będzie się odbywał na zasadzie wykupu partycypacji, czyli opłaty w wysokości 15 procent wartości mieszkania. Więcej informacji na temat naboru lokatorów budowanego osiedla można uzyskać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego - https://www.nowystaw.pl/asp/sim,256,,1

Zobacz Nowy Staw z lotu ptaka.

Więcej szczegółów z dzisiejszego wydarzenia dowiecie się państwo z materiału wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
KAT.
KAT. 07.12.2023, 09:45
Tego drugiego z lewej wyborcy wyrzucili na śmietnik historii. Teraz prokurator powinien zająć się tym cynikiem i go rozliczyć za udział w przestępczej organizacji politycznej.
annak
annak 07.12.2023, 08:41
Rabenda dostał kopa w dupę od wyborców, więc trzeba było znaleźć inną twarz do reprezetowania tego wątpliwego przedsięwzięcia. Wiecie ile ta spółka wypłaca sobie wynagrodzeń? Polecam popatrzeć, są w internecie informacje na ten temat.
klm
klm 06.12.2023, 11:25
Dla Pana drugiego od lewej to chyba sensowne zajecie.
Jako Burmistrz nic nie zrobił dla Malborka, jako poseł nic dla regionu.
I tyle.
Nemo
Nemo 05.12.2023, 20:13
Cymański co On tam robi? Nowy Staw przechowalnią pisowców?