Wydanie nr 177/2024, Wtorek 25.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Prosper, Fiebrosław, Wilhelm, Antyd, Eulogiusz, Tolisława, Febronia, Febron, Dorota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uczniowie z Kwidzyna najlepsi w Półfinale Wojewódzkim w drużynowym tenisie stołowym.

Uczniowie z Kwidzyna najlepsi w Półfinale Wojewódzkim w drużynowym… fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim
W Nowym Dworze Gdańskim odbył się Półfinał Wojewódzki w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Najlepsi okazali się zawodnicy z Kwidzyna.

We wtorek, 28 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim (po raz drugi w historii szkoły) odbył się Półfinał Wojewódzki w drużynowym tenisie stołowym w ramach Licealiady 2023/2024.

W zawodach udział wzięło 8 reprezentacji – mistrzów Powiatu Nowodworskiego, Sztumskiego, Kwidzyńskiego i Malborskiego wyłonionych z eliminacji powiatowych. Turniej otworzyli: dyrektorka Zespołu Szkół Ewa Pichola i sędzia główny Marcin Głowacki.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Kwidzyna. Tym samym awansowały do Finału Wojewódzkiego. Na drugim miejscu uplasowały się uczennice Zespołu Szkół z Nowego Dworu Gdańskiego. Drużyna zagrała w składzie: Julia Omelańczuk, Weronika Pakuła, Ola Ryło i Wioletta Pakuła. Trzecie miejsce na podium przypadło drużynie Zespołu Szkół Technicznych w Malborku, a czwarte – dla Zespołu Szkół Zawodowych w Barlewiczkach.

W kategorii chłopców pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie. Drugie miejsce przypadł Zespołowi Szkół Zawodowych w Barlewiczkach, trzecie – Zespołowi Szkół w Nowym Dworze Gdańskim. Drużyna zagrała w składzie: Karol Świątek, Michał Radziwiłł, Dawid Malej i Damian Malej. Na czwartym miejscu znalazła się drużyna II LO w Malborku.

Zawody zorganizował Zespół Szkół w Nowym Dworze Gdańskim we współpracy z Powiatowym Szkolnym Klubem Sportowym oraz Szkolnym Klubem Sportowym OLIMP.

Nagrody wręczali: starosta nowodworski Jacek Gross, dyrektorka Ewa Pichola oraz wicedyrektor Krzysztof Mucha.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy!

 

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.