Wydanie nr 64/2024, Poniedziałek 4.03.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Adrian, Leonard, Lucjusz, Gerarda, Eugeniusz, Kazimierz, Gerard, Arkadiusz, Jakubina, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tłumy na wyścigach wraków – za nami WRAK RACE w gminie Miłoradz. Zdjęcia

Tłumy na wyścigach wraków – za nami WRAK RACE w gminie Miłoradz.… fot. GOKiS Miłoradz
Na terenie dawnej roszarni w Mątowach Wielkich gm. Miłoradz miało miejsce niezwyczajne wydarzenie, jakiego w naszym regionie jeszcze nie było – WRAK RACE, czyli wyścigi wraków. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców nie tylko z powiatu malborskiego.

Już od wczesnych godzin rannych w niedzielę, 1 października zgromadzona publiczność mogła oglądać widowiskowe wyścigi samochodowych wraków. Organizatorem wydarzenia była Polska Liga Wraków w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Miłoradzu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wójt gminy Miłoradz Arkadiusz Skorek.

W rywalizacji udział wzięło 38 załóg w pięciu kategoriach (młodziki, kobiety, ST, RC, PROTO). Według regulaminu, „złomek” biorący udział w wyścigach musiał spełniać wiele warunków, m.in. sprawne pasy bezpieczeństwa, usunięte przednie lampy, a kierowca ochronny kask i prawo jazdy.

Niezwykle widowiskowe wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców nie tylko z naszego powiatu. Jak zapowiadają organizatorzy – w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja WRAK RACE w gminie Miłoradz.

 

Podczas wydarzenia przeprowadzona została charytatywna zbiórka karmy dla zwierząt objętych opieką przez Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt REKS.


 


 

 

Zdjęcia: GOKiS Miłoradz


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.