Wydanie nr 155/2023, Niedziela 4.06.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp, Franciszek, Saturnina, Gostmił, Aleksander, Skarbisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zaniżył wartość przewożonego samolotu – celnicy to wykryli.

Zaniżył wartość przewożonego samolotu – celnicy to wykryli. fot. Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Oddziału Celnego „Baza Kontenerowa” w Gdyni wytypowali do kontroli przesyłkę zgłoszoną do procedury dopuszczenia do obrotu. Zgłoszenie celne obejmowało samolot, niezdatny do lotu, wymagający naprawy i przeznaczony na użytek własny. Mundurowi w prowadzonym postępowaniu zakwestionowali prawidłowość zastosowanej klasyfikacji taryfowej oraz wartość towaru, która w ocenie rzeczoznawcy została zaniżona 2,5-krotnie.

Decyzją Naczelnika Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni  określono prawidłową klasyfikację samolotu oraz jego wartość celną. Podjęte rozstrzygnięcie zobligowało importera towaru do zapłaty podatku od towarów i usług.

Ponadto podczas rewizji celnej funkcjonariusze znaleźli 15 elementów części do samolotu, które nie zostały zgłoszone. Wykryte części  importer zgłosił do odprawy celnej i opłacił należności celno-podatkowe oraz mandat karny za utrudnianie kontroli.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Jacek Standara, Izba Administracji Krajowej w Gdańsku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.