Wydanie nr 172/2024, Czwartek 20.06.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Bożena, Bogna, Rafał, Edburga, Gemma, Florentyna, Franciszek, Hektor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zdał egzamin na prawo jazdy i tego samego dnia został zatrzymany do kontroli za nadmierną prędkość.

  • Wydanie nr 172/2024
  • 18 marca 2023, 10:41
  • KMP Elbląg
  • Na sygnale
Zdał egzamin na prawo jazdy i tego samego dnia został zatrzymany do… fot. KMP Elbląg
Każdego dnia policjanci dbają o to, by piraci drogowi ponosili konsekwencje swojej lekkomyślności. W Elblągu ukarali trzech kierujących za nadmierną prędkość. „Rekordzista” w obszarze zabudowanym jechał 116 km/h. Drugi tłumaczył, że chciał wypróbować samochód znajomego. Z kolei trzecim okazał się 18-latek, który zdał egzamin na prawo jazdy i już tego samego dnia przekroczył prędkość.

W czwartek, 16 marca policjanci z ruchu drogowego w Elblągu zatrzymali trzech kierowców, którzy zlekceważyli bezpieczeństwo i przekroczyli dopuszczalną prędkość. Dwóch z nich miało o ponad 50 km/h za dużo. „Rekordzista” to 22-latek jadący Audi.

- „Na ul. Dąbka rozpędził auto do 116 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł., a na jego konto wpłynęło 14 punktów karnych. Kolejny kierujący został zatrzymany w Raczkach Elbląskich. 56-latek jechał Skodą. Na ograniczeniu do 50 miał 106 km/h. Powiedział policjantom, że chciał wypróbować samochód znajomego. Otrzymał mandat w wysokości 1 500 zł oraz 10 punktów karnych” - informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Obydwaj panowie, na trzy miesiące stracili prawa jazdy. Trzeci z nich, to świeżo upieczony kierowca. 18-latek został zatrzymany również na ul. Dąbka. Jechał samochodem ojca. Rozpędził Mitsubishi do 75 km/h na ograniczeniu do 50. Został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.

- „Okazało się również, że nie ma jeszcze wydanych uprawnień do kierowania, pomimo tego, że tego samego dnia zdał egzamin na prawo jazdy. Tłumaczył się i okazywał arkusz przebiegu części praktycznej egzaminu, który niestety nie uprawnia go jeszcze w żaden sposób do kierowania pojazdami mechanicznymi. W jego przypadku policjanci byli zmuszeni do skierowania wniosku do sądu” - dodaje Jakub Sawicki.

 

Policjanci przypominają!

W myśl Ustawy o kierujących pojazdami, datą uzyskania uprawnienia do kierowania jest data ostatecznego potwierdzenia przez organ wydający uprawnienia do kierowania pojazdami wszystkich wymaganych warunków do uzyskania prawa jazdy, a nie data zdania egzaminu państwowego.

 

KMP Elbląg
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.