Wydanie nr 108/2024, Środa 17.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Malbork-Elblag. Zastanów się, czy chcesz stać w korkach.

Utrudnienia związane z przebudową drogi krajowej nr 22 na odcinku Królewo – granica województwa potrwają, zgodnie z zapowiedzią Inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i autostrad w Gdańsku, do 2024 r. Na kierowców już czekają wahadła w dwóch miejscach, a to dopiero początek inwestycji. Czy można to ominąć?

Rozbudowywany odcinek DK22 ma ponad 10 kilometrów – ciągnie się od Królewa do granicy województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Prace inwestycyjne idą pełną parą i mają się planowo zakończyć w 2024 r. Od zeszłego tygodnia wprowadzono ruch wahadłowy – początkowo na jednej części przebudowywanego odcinka, teraz już w dwóch miejscach. W ciągu dnia ruch kierowany jest przez pracowników firmy wykonującej inwestycję, a w godzinach wieczornych zastępuje ich sygnalizacja świetlna. Kierowcy jeżdżący tą trasą muszą uzbroić się w cierpliwość i dobrą muzykę, bo stanie w korkach na tym odcinku będzie nieodłącznym elementem ich jazdy.

Jednak, jeżeli podróżujemy np. do Elbląga, nie musimy wcale jechać przez Królewo i Stare Pole oraz tracić czas na stanie w korku. Równie dobrze możemy wybrać alternatywną trasę przez DK55 i skierować się na Nowy Dwór Gdański, gdzie drogę do Elbląga pokonamy – zgodnie z mapami Google – w ciągu około 36 minut, mimo dłuższej trasy (42,9 km).

Przekonaj się sam!

Malbork - Elbląg przez DK 22 - 31 km / około 37 minut plus korki na odcinku Królewo-granica województwa

Malbork - Elbląg przez DK 55 - 42,9 km / około 36 minut

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.