Wydanie nr 203/2024, Niedziela 21.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej, Wiktor, Stojsław, Julia, Prakseda, Klaudiusz, Arbogast
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wielki Mistrz – bitwa o Malbork. Trwają zapisy do biegu i marszu Nordic Walking.

Wielki Mistrz – bitwa o Malbork. Trwają zapisy do biegu i marszu Nordic… fot. zdjęcie poglądowe
W lutym 2023 r. w Malborku odbędzie się kolejna impreza militarno – sportowa pn. „Wielki Mistrz – bitwa o Malbork”, która będzie połączeniem dwóch aktywności fizycznych: biegu i marszu Nordic Walking. Zapisy trwają do 30 grudnia br.

„Wielki Mistrz – bitwa o Malbork” odbędzie się w dniach 3 - 5 lutego 2023 r. Zawodnicy na dystansie 21 km+ i 50 km+ wystartują z Centrum Aktywnego Wypoczynku w Malborku z metą w okolicach malborskiego zamku. Najdłuższy dystans wynoszący 120 km będzie miał swój początek na polach Grunwaldu i kończył również w okolicach malborskiej twierdzy krzyżackiej.

Wydarzenie realizowane jest wspólnymi siłami Klubu Sportowego ISKRA, Akademii Marynarki Wojennej, Wojskowego Klubu Sportowego FLOTA, Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Marynarki Wojennej, Kundy Portowych oraz Nordic Walking Malbork.

- „Event ten jest efektem wieloletniej wzorowej współpracy środowiska cywilnego z wojskowym, gdzie niejednokrotnie logistyczne wsparcie udzielone przez Akademię Marynarki Wojennej było kluczowe dla sprawnego przeprowadzenia całości. Organizacja tego wydarzenia ma na celu nie tylko popularyzację biegania/marszu Nordic Walking jako najprostszej formy sportu i dbania o zdrowie, ale wpisuje się także w akcje promocyjne całego Malborka i regionu” - wyjaśnia Rafał Błądek, jeden z organizatorów. - „W tym miejscu należy również wspomnieć o korzyściach płynących dla środowiska lokalnego, w którym takie wydarzenie ma miejsce. Popularyzacja zdrowego stylu życia, sportu w mieście i okolicach z bogatą ofertą turystyczną, a także lokalnymi produktami na czele”.

 

Zapisy trwają do dnia 30 grudnia br. na stronie zapisów https://kundyportowe.pl/informacje-malbork

 

Oficjalne dystanse oraz ich nazwy.

Piątek, 3 lutego 2023 r. - Zawisza Czarny 120 km

Sobota, 4 lutego 2023 r. - Psia Łajza 21 km +, Jurand 51 km +

Organizator
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.