Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Kradną paliwo z zaparkowanych samochodów.

Malbork. Kradną paliwo z zaparkowanych samochodów. fot. zdjęcie poglądowe
Mieszkańcy naszego miasta alarmują o próbach i kradzieży paliwa z zaparkowanych samochodów na Osiedlu Południe i ul. Sienkiewicza. Jak temu zapobiec?

Z informacji, jakie nasza redakcja TvRegionalna24.pl dostała od jednej z mieszkanek Malborka wynika, że w ostatnim czasie doszło do kilku prób i kradzieży paliwa z zaparkowanych samochodów. Dotyczyło to głównie Osiedla Południe oraz ul. Sienkiewicza. Sprawa została zgłoszona na policję.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie Komendę Powiatowa Policji w Malborku.

 

W odpowiedzi podkom. Katarzyna Marczyk wyjaśniła, że w ubiegłym miesiącu policjanci odnotowali dwa usiłowania oraz trzy kradzieże paliwa z zaparkowanych pojazdów.

- „Z przeprowadzonej przez nas analizy wynika, że do kradzieży najczęściej dochodziło w rejonie Osiedla Południe. Funkcjonariusze w ramach codziennych służb, są to również patrole wywiadowcze, mają za zadanie sprawdzać, szczególnie te miejsca w których dochodziło wcześniej do kradzieży. W działania zostali zaangażowani dzielnicowi oraz kryminalni. Analizujemy zapisy z kamer monitoringu, w dalszym ciągu zbieramy informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia tożsamości osoby lub osób odpowiedzialnych za te kradzieże” - informuje podkom. Katarzyna Marczyk.

Policjanci zwracają się z prośbą do kierowców o właściwe zabezpieczanie swoich pojazdów.

- „Przede wszystkim zamykajmy dokładnie drzwi, okna oraz klapę bagażnika. Jeżeli samochód wyposażony jest w alarm należy go uruchomić. Nie pozostawiajmy wewnątrz pojazdu w widocznym miejscu rzeczy lub innych przedmiotów, które mogą przyciągnąć uwagę potencjalnego włamywacza. Nigdy nie zostawiajmy w samochodzie dokumentów” - wyjaśnia podkom. Katarzyna Marczyk i dodaje - „Parkując pojazd wybierajmy miejsce oświetlone i uczęszczane. Najlepszym rozwiązaniem jest parking na którym jest monitoring”.
 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Taka jest prawda.
Taka jest prawda. Wczoraj, 15:52
Ten rząd doprowadził Polaków do dziadostwa. Znowu ludzie kradną prąd, drewno, paliwo czy owoce. Węgla brakuje, drewna brakuje, cukru brakuje, wody brakuje, tylko złodziejskich polityków mamy w nadmiarze. Trzeba zrobić ze złodziejskim rządem to, co Polacy zrobili w 1981 roku. Kaczenko nie odważy się wprowadzić stanu wojennego.
paweł
paweł 2 dni temu, 07:54
żenujące wieśniaki... nadstawiać karku za parę litrów... Jak taki cwany niech cały CPN okradnie albo bank. Jeszcze raz powtórzę ŻENUJĄCE WIEŚNIAKI może to przeczytają.
Xoxox
Xoxox 04.08.2022, 14:41
Po zgłoszeniu kradzieży paliwa 10 dni później prokuratura przysłała pismo o umorzeniu więc szybko się uwineli mieszkańcy raczej nie mają co liczyć na pomoc ze strony władz
gosc
gosc 2 dni temu, 07:56 (odpowiedź do Xoxox)
jak z każdym "problemem obywatelskim" a z bezdomnymi coś robią? ciekawe czy to nie oni byle mieć na wino. Co takiemu zależy. Zdarza się to w miejscach gdzie jest ich najwięcej właśnie śródmieście i południe przy fidesie. - samosąd zostanie jedynym rozwiązaniem żeby bronić swojego dobytku.