Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Kierowca-rekordzista z mandatem 2,5 tys. zł.

  • Wydanie nr 140/2022
  • 20 stycznia 2022, 13:06
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Nowy Dwór Gdański. Kierowca-rekordzista z mandatem 2,5 tys. zł. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Pomimo wprowadzenia od nowego roku nowego taryfikatora mandatów karnych, nowodworscy policjanci nadal mają do czynienia z kierowcami lekceważącymi bezpieczną jazdę. Rekordzista jechał z prędkością 200 km/h.

 

1 stycznia 2022 r. wszedł w życie nowy taryfikator z wysokimi mandatami, które mają m.in. zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz zmniejszyć liczbę wypadków i kolizji. Policjanci nadal mają do czynienia z kierowcami, którzy pomimo ryzyka otrzymania wysokiej kary finansowej, rażąco lekceważą przepisy ruchu drogowego.

- „Rekordzistą był 29- latek kierujący pojazdem Audi, który jechał na trasie S7 w okolicy Nowego Dworu Gdańskiego z prędkością 200km/h. Za popełnione wykroczenie według nowego taryfikatora został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 tysiąca złotych oraz 10 punktami karnymi” - informuje sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim. - „W ciągu kilku ostatnich dni nowodworscy funkcjonariusze ruchu drogowego ukarali mandatami 62 dwóch kierowców na kwotę powyżej 36 tysięcy złotych”.

 

 

Wysokie kwoty mandatów karnych za wykroczenia drogowe mają przede wszystkim wyeliminować naganne zachowania kierujących. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek, ostrożność i wyobraźnię. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo.


 

 

 

Nagranie wideo: KPP w Nowym Dworze Gdańskim

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Roewe
Roewe 24.01.2022, 12:36
A to chyba nie jest radar tylko wideorejestrator a na nagraniu nie widnieje prędkość pojazdu podejrzanego o wykroczenie tylko prędkość radiowozu. Średnia 200,2 km/h jest obliczona z drogi przebytej w 1,8 sekundy... Raczej trza było nie przyjmować mandatu, chociaż z drugiej strony kopaś się z koniem w sądzie o 2500zł to chyba i mnie by się nie chciało...
Kierowca
Kierowca 24.01.2022, 14:24 (odpowiedź do Roewe)
Nie chciało mi się sądzić z nimi od razu powiedziałem ze przyjmuje