Wydanie nr 268/2023, Poniedziałek 25.09.2023
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Elbląg. Kto zostanie mistrzem świata Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup?

  • Wydanie nr 268/2023
  • 16 listopada 2021, 13:00
  • Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
  • KulturaZapowiedzi
Elbląg. Kto zostanie mistrzem świata Międzynarodowego Festiwalu Tańca… fot. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Odpowiedź na pytanie poznamy podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”. Na elbląskim parkiecie zobaczymy najlepszych tancerzy świata, a wszystko to za sprawą Mistrzostw Świata par dorosłych w 10 tańcach, czyli turniejowi, który odbędzie się podczas 21. edycji „Baltic Cup”.

 

Mistrzostwa Świata par dorosłych w 10 tańcach oraz inne wysokiej rangi turnieje punktowe w tańcach standardowych i latynoamerykańskich odbędą się w hali sportowo-widowiskowej w Elblągu w dniach 19-21 listopada (piątek-niedziela). Mistrzostwa Świata w 10 tańcach to impreza najwyższej rangi organizowana przez WDSF (Światową Federację Tańca Sportowego).

 

 

Światowa czołówka taneczna już awizowała swój występ na mistrzostwach, które odbędą się w Elblągu:

- Na liście zgłoszeniowej widnieją już nazwiska kilkudziesięciu tancerzy, którzy są najlepszymi zawodnikami w swoich krajach – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. - Polskę będą reprezentować aktualni Mistrzostwie Polski FTS w 10 tańcach: Klaudia Iwańska i Armand Fazullin.

 

 

Wśród zgłoszonych par do udziału w MŚ w 10 tańcach są tancerze m.in. z: Danii, Ukrainy Cypru, Kanady, Hong-Kongu, Hiszpanii, Rosji, Litwy, Estonii, Włoch, Francji, Stanów Zjednoczonych, Bułgarii i wielu innych.

- Wysoki poziom sportowy, niesamowite emocje i zjawiskowa atmosfera - 21. edycja Międzynarodowego Festiwalu „Baltic Cup” zapowiada się wyjątkowo – zauważa Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Festiwal „Baltic Cup” to prawdziwe święto tańca, które od ponad 20 lat udaje nam się organizować. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc partnerów, ministerstwa, samorządu, patronów medialnych i oczywiście sponsorów. W tym roku szczególne podziękowania składam naszemu głównemu sponsorowi, czyli firmie Waitw.

 

 

Zapraszamy miłośników tańców standardowych i latynoamerykańskich do kibicowania największym sławom światowych turniejów tanecznych. Bilety przy stolikach oraz na trybunach dostępne są na stronie CSE „Światowid” w Elblągu. Organizator MFT „Baltic Cup” jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Współorganizatorem jest Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Patronat honorowy objęli: Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Witold Wróblewski, Prezydent Miasta Elbląg.

Impreza odbędzie się w reżimie sanitarnym.

 

 

 

 

Informacja prasowa Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.