Wydanie nr 25/2022, Wtorek 25.01.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Miłosz, Paweł, Artemia, Albert, Miłobor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Chcieli ominąć zapłatę za akcyzę.

  • Wydanie nr 25/2022
  • 15 listopada 2021, 11:55
  • Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
  • Na sygnale
Chcieli ominąć zapłatę za akcyzę. fot. Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Funkcjonariusze pomorskiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili blisko 600 opakowań płynów do e-papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 

Mundurowi z Czwartego Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Słupsku skontrolowali sklep w Lęborku pod kątem stosowania znaków skarbowych akcyzy na płynach do e-papierosów. Okazało się, że są tam sprzedawane płyny do papierosów elektronicznych w dwóch postaciach: legalne bazy, oznaczane znakami skarbowymi akcyzy oraz identyczne bazy opisane jako aromaty z informacją, że nie są przeznaczone do papierosów elektronicznych, sprzedawane po niższej cenie.

W rzeczywistości w butelkach pozostawało miejsce na dolanie tzw. „shota” nikotynowego, a następnie samodzielne wymieszanie przez klienta. W ten sposób powstawał gotowy płyn do e-papierosów. Takie działanie ma na celu uniknięcie zapłacenia akcyzy, ponieważ same aromaty do e-papierosów nie są nią opodatkowane. Natomiast roztwory przeznaczone do wykorzystania w papierosach elektronicznych, zarówno z nikotyną, jak i bez nikotyny, w tym bazy do tego roztworu zawierające glikol lub glicerynę już tak.

 

 

W lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie niemal 600 szt. opakowań roztworów do e-papierosów opisanych, jako aromaty nieprzeznaczone do papierosów elektronicznych. Próbki zatrzymanego towaru zostaną przebadane przez Dział Laboratorium w Gdyni pod kątem składu chemicznego.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: Klaudia Cieślik, Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.