Wydanie nr 331/2021, Sobota 27.11.2021
imieniny: pokaż (14 imiona)Wirgiliusz, Jozafat, Zygfryd, Stojgniew, Gustaw, Dominik, Damazy, Zygfryda, Oda, Walery, Maksymilian, Sekundyn, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tragamin. Ponad 30 strażaków walczyło z pożarem w hali magazynowej.

Tragamin. Ponad 30 strażaków walczyło z pożarem w hali magazynowej. fot. FB OSP Stogi
Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie. Palił się agregat prądotwórczy w hali produkcyjno - magazynowej jednej z firm w Tragaminie.

 

We wtorek, 21 września br. o godz. 16:09 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze agregatu prądotwórczego w hali magazynowej. Po dojeździe do miejsca zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził pożar pomieszczenia technicznego, przyległego do hali produkcyjno - magazynowej. Pożarem objęty był agregat prądotwórczy o mocy 1,4 MW. Pracownicy opuścili halę zakładu przed przybyciem ratowników.

 

Działania jednostek gaśniczych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozwinięciu bojowym i podaniu rozproszonych prądów wody na ścianę hali magazynowej w bezpośrednim sąsiedztwie pożaru. Przybyli na miejsce pracownicy zakładu energetycznego, odłączyli dopływ energii. Ratownicy podali jeden prąd wody z zewnątrz do pomieszczenia, w którym znajdował się agregat. Wprowadzili drugą rotę do hali magazynowej i podali kolejny prąd wody na źródło pożaru od wewnątrz hali. Na miejsce przyjechał ZRM wezwany do jednego z poszkodowanych pracowników, który przebywał w strefie zadymienia przed przyjazdem JOP.

 

Strażacy zbudowali linię zasilającą z zewnętrznej sieci hydrantowej oraz zakręcili zawór zbiornika DPPL znajdującego się na zewnątrz pomieszczenia, z którego po przepaleniu węży doprowadzających paliwo do agregatu wyciekało paliwo. Ratownicy siłą musieli otworzyć drzwi do pomieszczenia i podali prąd wody przez otwór drzwiowy. Po otwarciu klap dymowych, oddymiano halę. Skontrolowano konstrukcję hali przy użyciu kamery termowizyjnej oraz użyto urządzenie wielogazowe w celu sprawdzenia obecności tlenku węgla - brak zagrożenia. Na miejsce zdarzenia przyjechał inspektor Nadzoru Budowlanego.

 

Po 2h 27min. Zakończono działania, w których udział brały 3 zastępy JRG Malbork w sile 8 ratowników, 2 zastępy OSP Stogi w sile 8 ratowników, 2 zastępy OSP Miłoradz w sile 9 ratowników oraz zastęp OSP Lasowice Wielkie w sile 7 ratowników.

 

 

 

 

Informacja: KP PSP Malbork

Zdjęcia: OSP Miłoradz, OSP Stogi

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Janina
Janina 24.09.2021, 10:14
Współczesny obóz pracy