Wydanie nr 260/2021, Piątek 17.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Przywłaszczył cudzą kartę płatniczą i zrobił sobie zakupy.

  • Wydanie nr 260/2021
  • 14 września 2021, 12:43
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Przywłaszczył cudzą kartę płatniczą i zrobił sobie zakupy. fot. KPP Malbork
Kryminalni zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który znalazł kartę płatniczą należącą do turystki i płacił nią zbliżeniowo w sklepach za swoje zakupy. Zatrzymany usłyszał 10 zarzutów za przywłaszczenie karty i kradzieże z włamaniem. Mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy.

 

Tydzień temu do malborskich policjantów zgłosiła się 33-letnia kobieta i powiadomiła, że dzień wcześniej, w nieznanych jej okolicznościach, utraciła kartę płatniczą i ktoś za jej pomocą dokonał 9 nieautoryzowanych płatności zbliżeniowych w sklepach na terenie Malborka. W sumie sprawca, za pomocą karty pokrzywdzonej, zrobił zakupy za prawie 500 zł. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z malborskiej komendy. Analizując zdobyte informacje funkcjonariusze ustalili, że sprawcą tych czynów jest 43-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.

 

 

 

W poniedziałek, 13 września br. kryminalni zatrzymali go na jednej z ulic miasta i przewieźli do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, że 43-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Zatrzymany usłyszał już zarzuty za przywłaszczenie karty płatniczej i dokonanie 9 kradzieży z włamaniem. Za dokonane przestępstwa w warunkach recydywy mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

 

 

 

 

Policjanci przypominają, że płatność zbliżeniowa cudzą kartą to przestępstwo kradzieży z włamaniem. Sprawca pokonując zabezpieczenie elektroniczne chroniące środki płatnicze włamuje się do systemu elektronicznego i kradnie pieniądze stanowiące płatność. W przypadku utraty karty z funkcją płatności zbliżeniowych należy ją jak najszybciej zablokować. Karty płatnicze można zastrzec w oddziale banku lub dzwoniąc na infolinię banku. Można ją także zablokować przez aplikację mobilną (jeśli bank oferuje taką usługę) albo dzwoniąc pod ogólnopolski numer powołany z inicjatywy Związku Banków Polskich (+ 48) 828 828 828.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jacek
Jacek 14.09.2021, 13:32
Co to za as