Wydanie nr 292/2021, Wtorek 19.10.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W sobotę XI Bałtycki Maraton Brzegiem Morza w Jastarni.

  • Wydanie nr 292/2021
  • 27 sierpnia 2021, 08:15
  • Urząd Morski Gdynia
  • BieganieSport
Tradycyjnie, w ostatni weekend wakacji zapraszamy do Jastarni na kolejną edycję wyjątkowego i niepowtarzalnego maratonu brzegiem morza. Już w sobotę, 28 sierpnia o godz. 9 piękna plaża Półwyspu Helskiego będzie areną zmagań śmiałków, którym nie są straszne piasek i morska bryza. Na najmłodszych czekają równie niezapomniane atrakcje - biegi na dystansach 200 i 500 metrów. Natomiast na morzu, zmagać się będą żeglarze – w jubileuszowej w tym roku, walce o X Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.

 

W dobie wielkiej popularności biegania, gdy maratony odbywają się praktycznie w każdym możliwym miejscu, my zapraszamy do udziału w biegu, który pod wieloma względami jest zupełnie wyjątkowy. Nazwa imprezy nie jest przypadkowa, ponieważ już bliżej linii brzegowej biegać się po prostu nie da. To jest jedyny w Polsce i drugi w Europie maraton, odbywający się w całości po morskiej plaży. Trasą biegu (Jastarnia-Jurata-Władysławowo-Jastarnia) jest piaszczysty brzeg obmywany przez morskie fale.

 

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału stałych uczestników, którzy szczególnie cenią sobie kameralny charakter i rodzinną atmosferę imprezy, a także oczywiście wszystkich, którzy chcą poczuć wiatr na twarzy i zmierzyć się z nowym, biegowym wyzwaniem. Po asfalcie maraton można pobiec już praktycznie w każdym mieście, maratonów górskich też mamy w Polsce sporo, natomiast okazja, żeby zrobić to w tak urokliwym miejscu jak Półwysep Helski jest tylko jedna.

 

Tegoroczna edycja tego wyjątkowego biegu, od 11 lat organizowanego przez Ligę Morska i Rzeczną, Urząd Morski w Gdyni, Miasto Jastarnię, Miasto Władysławowo oraz Związek Miast i Gmin Morskich, możliwa jest dzięki ogromnemu wsparciu wielu sponsorów.

Są jeszcze wolne miejsca. Zapisać można się w biurze zawodów (Latarnia Morska w Jastarni, wejście na plażę nr 50) w piątek, 27 sierpnia w godz. 18.30-21.00 oraz sobotę, 28 sierpnia w godz. 7.00-8.15. Szczegóły na: www.zapisyelektroniczne.pl

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Magdalena Kierzkowska, rzecznik prasowy Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni

Urząd Morski Gdynia
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Bieganie


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.