Wydanie nr 292/2021, Wtorek 19.10.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stracili dobytek życia w pożarze domu – raport nowodworskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 292/2021
  • 24 sierpnia 2021, 10:20
  • KP PSP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Stracili dobytek życia w pożarze domu – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. KP PSP Nowy Dwór Gdański
Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 62 razy.

 

Strażacy podejmowali działania związane m.in. usuwaniem konarów drzew (14 interwencji), owadów błonkoskrzydłych (29 interwencji) oraz plam oleju z jezdni. Ratownicy wyjeżdżali do gaszenia pożaru ściółki, ścierniska, pustostanu oraz budynku mieszkalnego. Trzy interwencje dotyczyły patrolowania lasu. Strażacy zabezpieczyli miejsce trzech kolizji i wypadku drogowego, a także zabezpieczyli lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz pomogli ZRM.

 

 

 

 

Pożar ścierniska w Jantarze.

W poniedziałek, 16 sierpnia br. o godz. 13.28 w miejscowości Jantar paliło się ściernisko na obszarze około 1 ha. W działaniach uczestniczył zastęp JRG w sile 4 ratowników oraz 3 zastępy OSP w sile 13 ratowników. Pożar ugaszono przy pomocy 2 prądów wody w natarciu oraz tłumic. Działania trwały 1 h 32 min.

 

 

 

 

Stracili dobytek życia w pożarze domu.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 19 sierpnia br. nad ranem. Dyżurny SKKP w Nowym Dworze Gdańskim o godz 05.27 odebrał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego konstrukcji drewnianej w miejscowości Wiśniówka. Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia okazało się, że budynek był w całości objęty pożarem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 6 prądów wody w natarciu, zlokalizowaniu dwóch butli z gazem propan butan 11kg oraz usuwaniu nadpalonych elementów konstrukcji budynku.

W działaniach brały udział 4 zastępy JRG w sile 28 ratowników oraz 9 zastępów OSP w sile 37 ratowników. Działania trwały 6 h i 26 min.

 

 

 

 

Informację przekazał: kpt. Jakub Czaplicki, KP PSP Nowy Dwór Gdański

Zdjęcia: KP PSP Nowy Dwór Gdański

KP PSP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.