Wydanie nr 277/2022, Wtorek 4.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Dalwin, Franciszek, Konrad, Konrada, Dalewin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Zderzenie dwóch ciężarówek – utrudnienia w ruchu mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

DK22. Zderzenie dwóch ciężarówek – utrudnienia w ruchu mogą potrwać jeszcze kilka godzin. fot. KP PSP Malbork
Do zdarzenia doszło w środę nad ranem na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Gnojewo. Zderzyły się dwa samochody ciężarowe – jeden przewoził asortyment spożywczy, drugi transportował około 720 sztuk indyków. Jeden z kierowców został ranny.

 

W środę, 21 lipca br. o godz. 04.10 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów ciężarowych na DK22 w okolicy miejscowości Gnojewo. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Malbork. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano dwa samochody ciężarowe po najechaniu na tył pojazdu. Droga była nieprzejezdna w obu kierunkach. Pojazdy znajdowały się po obu stronach jezdni, a kierowcy poza pojazdami. Ciągnik siodłowy Scania z naczepą chłodniczą przewoził asortyment spożywczy, natomiast ciągnik siodłowy DAF z naczepą do przewozu drobiu transportował około 720 sztuk indyków. Poszkodowany kierowca pojazdu maki DAF był przytomny, z rozcięciem głowy. Na miejscu obecny był patrol policji.

 

 

 

 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu (wsparcie psychiczne, badanie urazowe, Codofix) oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Na miejsce zdarzenia dojechał zastęp z OSP Miłoradz, OSP Kończewice oraz ZRM, któremu przekazano poszkodowanego. Policja wyznaczyła objazd, a ruchem kierował zastęp OSP Kończewice. Na miejsce zdarzenia dojechał technik policyjny.

 

 

 

 

Zadysponowano SLRR z dodatkowym sorbentem na miejsce zdarzenia. Strażacy pomogli w przeładunku artykułów spożywczych do przybyłego na miejsce zdarzenia samochodu ciężarowego. Na miejscu pojawił się również powiatowy lekarz weterynarii. Z użyciem ładowarki teleskopowej podstawionej przez właściciela ciężarówki, przeładowano indyki. Na miejsce dojechały lawety. Straty wstępnie oszacowano na kwotę około 250 tys. zł.

 

 

 

 

Jak informuje dyżurny SKKP w Malborku, akcja trwa nadal. Dotychczas w działaniach udział brało 6 zastępów JRG Malbork w sile 17 ratowników, zastęp OSP Miłoradz, zastęp OSP Kończewice, zastęp OSP Lisewo Malborskie, zastęp OSP Lichnowy oraz zastęp OSP Lasowice Wielkie.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Dyżurny SKKP w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Sylwester
Sylwester 22.07.2021, 00:25
Autorze tego tekstu... Naprawdę masz przekonanie dla kogo piszesz? Myślisz, że przeciętny czytelnik tego tekstu wie co oznacza: RG< Codofix i SLRR? A Ty sam wiesz, czy Ci to podyktowano?
Ha ha ha.
Ha ha ha. 21.07.2021, 12:43
Tak się kończy jazda na zderzaku.
Kuku
Kuku 21.07.2021, 16:20 (odpowiedź do Ha ha ha.)
Nie, kolego... Może i masz rację, ale w tym przypadku ten z indykami nie zatrzymał się gwałtownie tylko stał już tam chwilę. Ten drugi jechał sobie normalnie swoim pasem i żadnej reakcji z jego strony nie było żeby go ominąć, lub była ale za późno. Przyczyn Może być kilka ale nie ja prowadziłem, więc nie będę gdybał. Pozdro