Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo - raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 216/2021
  • 14 czerwca 2021, 15:20
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo - raport sztumskich służb mundurowych. fot. KPP Sztum
W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie m.in. zatrzymali nietrzeźwych rowerzystów, zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, a także obsłużyli wypadek drogowy w pobliżu Sztumskiej Wsi.

 

 

Plaga pijanych rowerzystów na drogach.

W środę i czwartek, 9 i 10 czerwca br. policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując gm. Sztum zatrzymali 7 pijanych rowerzystów. Wszyscy kierujący zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem od 0,5 do 1,5 promila. Wszyscy mężczyźni, którzy kierowali jednośladami będąc pod wpływem alkoholu zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi.

 

 

Mimo wielu apeli mundurowych do kierowców i rowerzystów, policjanci nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy czy rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Wypity alkohol na rowerzystę działa tak samo destrukcyjnie, jak na kierowcę samochodu. Zaburza motorykę, spowalnia czas reakcji, uniemożliwia właściwą zdolność do oceny sytuacji na drodze. Sprawia, że kierowca ma problemy z prawidłowym wykonaniem manewrów, a w skrajnych przypadkach nawet z zachowaniem równowagi, co dla kierującego rowerem może być śmiertelnym zagrożeniem. Wówczas może dojść do upadku, spowodowania kolizji lub tragicznego w skutkach wypadku.

 

 

Jazda rowerem pod wpływem alkoholu jest w Polsce zabroniona. Informuje o tym artykuł 87 Kodeksu Wykroczeń, odnoszący się do kierujących pojazdami (zarówno mechanicznymi, jak i innymi) po użyciu alkoholu. Surowe kary grożą rowerzyście, który spowoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W takim przypadku sąd może nałożyć karę grzywny, aresztu oraz zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne nawet do 3 lat.

 

 

 

 

Przed policjantami schował się w trawie.

W czwartek, 10 czerwca br. policjanci zatrzymali 55-latka, który był poszukiwany. Funkcjonariusze pracując nad sprawą ustalili adres osoby poszukiwanej, pod który niezwłocznie pojechali. Po przyjechaniu na miejsce mundurowi zastali żonę poszukiwanego, która powiedziała, że mąż wyjechał do Niemiec. Policjanci nie uwierzyli w słowa kobiety. Po chwili mundurowi zauważyli otwarte drzwi od wyjścia na taras. Jak się później okazało, mężczyzna na widok podjeżdżającego radiowozu, wybiegł z domu i schował się w wysokiej trawie. 55-latek został zatrzymany. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie policyjnej okazało się, że mieszkaniec powiatu sztumskiego jest poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę.

 

 

 

 

Osobówką w drzewo.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 12 czerwca na drodze nr 55 niedaleko Sztumskiej Wsi. Pracujący na miejscu funkcjonariusze policji wstępnie ustalili, że 19-letni mężczyzna, kierując osobowym Audi na łuku drogi nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, wskutek czego stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w drzewo. Mieszkaniec powiatu tczewskiego był trzeźwy i podróżował sam. Mężczyznę z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Policjanci zabezpieczyli ujawnione na miejscu zdarzenia ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz sporządzili oględziny rozbitego samochodu. Śledczy wyjaśnią teraz bliższe okoliczności tego zdarzenia.

 

 

Policjanci przypominają kierującym o rozsądku i rozwadze oraz dostosowaniu prędkości przy zmieniających się warunkach atmosferycznych.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.