Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Starostwo Powiatowe zaprasza na warsztaty transportowe online.

  • Wydanie nr 261/2021
  • 25 maja 2021, 14:20
  • Starostwo Powiatowe w Malborku
  • MalborkUrzędowe
Malbork. Starostwo Powiatowe zaprasza na warsztaty transportowe online. fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
Masz dość komunikacyjnego horroru w drodze nad morze? Uważasz, że jest za mało tras rowerowych? Brakuje parkingów w pasie nadmorskim? A może należałoby zmienić rozkłady jazdy? Jeśli masz pomysł, jak usprawnić transport w regionie, albo chcesz wskazać, co należałoby poprawić - zapraszamy na warsztaty #MobilnaMetropolia, organizowane przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot dla mieszkańców Pomorza. 10 czerwca br. mieszkańcy powiatu malborskiego będą mogli o tym porozmawiać.  

 

Z ludźmi i dla ludzi - jasny plan działań.

- „To mieszkańcy zdecydują jak powinien zmieniać się transport w ich miejscowości - czy stawiać na nowe drogi, trasy rowerowe, a może postawić na parki i więcej zieleni. Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi. Zapraszamy na warsztaty, na których każdy będzie miał szansę na przedstawienie swoich pomysłów, dzięki temu biuro OMGGS wspólnie z ekspertami opracuje jasny plan działań transportowych na kolejne lata” - mówi Karolina Orcholska, koordynatorka ds. transportu i mobilności OMGGS.

OMGGS wspólnie z ekspertami z dziedziny transportu pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla metropolii (tzw. SUMP). Będzie to jasna strategia działań na najbliższe lata - jak zmieniać transport, by był bardziej dostępny, przyjazny i bezpieczny dla mieszkańców, a także chronił klimat i środowisko. Dokument powstaje przy współudziale mieszkańców. W maju i czerwcu odbędzie się 9 warsztatów konsultacyjnych online, na których porozmawiamy o potrzebach transportowych i komunikacyjnych w każdym z powiatów OMGGS.

 

 

 

 

Spotkania z mieszkańcami wszystkich powiatów.

Pierwsze warsztaty wystartowały 18 maja br. w powiecie puckim. Spotkania z mieszkańcami zakończą się w 17 czerwca br. w Trójmieście.

- „Spotkania trwają około 2 godzin, pracujemy w 6 zespołach. W każdym z nich przez około kwadrans wspólnie z moderatorami rozmawiamy m.in. o transporcie zbiorowym, o przemieszczaniu się pieszo, na rowerze lub samochodem, poruszymy też tematy parkowania, bezpieczeństwa, transportu towarów, zarządzanie mobilnością i wizji rozwoju transportu. Rozmawiamy o wszystkim tym, co ma wpływ na nasze codzienne życie” - dodaje Karolina Orcholska. 

 

 

 

 

Rejestracja w mniej niż minutę.

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy się zarejestrować klikając w link dla wybranego powiatu. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Uwaga - liczba uczestników jest ograniczona. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.

Terminy warsztatów:

27 maja - powiat kartuski - link

1 czerwca - powiat gdański - link

8 czerwca - powiat nowodworski - link

10 czerwca - powiat malborski - link

15 czerwca - powiat tczewski - link

17 czerwca - Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia i Sopot) - link


 

 

 

Co to jest Plan Zrównoważonej Mobilności i dlaczego jest tak ważny dla poszczególnych gmin i całej metropolii można przeczytać >>>tutaj.

 

 

 

 

Informację przekazała: Sylwia Grabowska, Wydział Edukacji w Starostwie Powiatowym w Malborku

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.