Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pomorze. Ponad 1350 mandatów za brak maseczki.

  • Wydanie nr 216/2021
  • 20 kwietnia 2021, 10:14
  • pomorska.policja.gov.pl
  • Na sygnale
  • 7 komentarzy
Pomorze. Ponad 1350 mandatów za brak maseczki. fot. pomorska.policja.gov.pl
Policjanci od początku epidemii kontrolują sposób realizowania obowiązujących przepisów sanitarnych. Te, które aktualnie obowiązują w całym kraju, nie są niczym nowym. Czas pouczeń i przypominania o obostrzeniach już minął. Policjanci stanowczo egzekwują wprowadzone, dla bezpieczeństwa nas wszystkich, przepisy. W ostatni weekend mundurowi ujawnili na Pomorzu 2600 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

 

To już ponad rok, jak wspólnym wysiłkiem ograniczamy rozprzestrzenianie się koronawirusa. Aktualnie sytuacja jest cały czas poważna, o czym świadczą dane dotyczące dziennej liczby zachorowań i zgonów. Dlatego wciąż obowiązują obostrzenia, znane nam z wcześniejszych miesięcy. Policjanci nadal stanowczo egzekwują wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia. Wszystko po to, aby maksymalnie ograniczyć transmisję wirusa.

 

 

 

 

W miniony weekend policjanci przeprowadzali kolejne wzmożone działania, w które zaangażowani byli funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego oraz operatorzy dronów. Mundurowi skupiali się szczególnie na miejscach najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców i turystów, można ich było zobaczyć między innymi na sopockich deptakach oraz gdańskim Śródmieściu.

 

 

 

Policjanci w ciągu 3 dni ujawnili  blisko 2600 wykroczeń, ponad 1350 osób ukarano mandatami karnymi, wobec prawie 150 osób skierowano wnioski o ukaranie do sądu, a 866 osób pouczono. Te dane pokazują, że wciąż zdarzają się przypadki skrajnej nieodpowiedzialności. Zachowanie osób, wobec których policjanci podejmowali interwencje, były modelowym przykładem na to, jak nie wolno zachowywać się w miejscach publicznych. Nakaz stosowania zasłony twarzy obowiązuje m.in. na ulicach, placach czy deptakach, jak i w sklepach. Ważne, aby używać maseczki w sposób właściwy, musi zasłaniać usta, jak i nos.

 

 

 

 

Ograniczenia i obostrzenia mają jeden cel - ochronę życia i zdrowia. Stosując się do przepisów, zwiększamy bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem.

 

 

 

 

Informacja, zdjęcia i materiał wideo: pomorska.policja.gov.pl

pomorska.policja.gov.pl
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
klijent
klijent 21.04.2021, 00:41
I to są takie anioły widzą za góra za rzeką za 10 rzeką za 20 rzeką za lasem a pod nosem nie widzą.
klijent
klijent 20.04.2021, 23:38
Jak czytam komentarze typu nie nosić maseczek to moim zdaniem co niektórzy są na poziomie niektórych wieśniaków z Kaczegonosu ostatnio byłem w Starym Polu w Lewiatanie zostawiam to bez komentarza nie dość że bez maski to jeszcze pchanie się w kolejce pokaż bicepsów z piwem nie poto są lekarze specjaliści jak mówią że trzeba nosić maseczki to się nosi brak słów ale same anioły do okoła to tak samo jak chodzić po agencjach i bawić się bez gumy.
...
... 20.04.2021, 22:03
A może zupę je się widelcem? Nie po to ludzie uczą się o chorobach i zostają lekarzami chyba po to żeby leczyć ludzi a do kogo chorzy np. Nerkowcy mają pretensje do sąsiadów a może do powiatu albo całego świata a może do Kowalskiego iksinskiego Nowaka a może do was albo do mnie jak ktoś jest chory idzie do lekarza każą nosić maseczki to się nosi a może co niektórzy madralinscy wiedzą dokładnie skąd się wziął ten cały cowid kto tą zarazę wypuścił bo ja nie wiem.
...
... 20.04.2021, 20:35
Jak mówią że trzeba nosić maseczki bo można się zarazić cowidem to trzeba nosić.Przecież jak ktoś ma chorą WĄTROBĘ ZEBY NERKI INNE TO CHYBA TAKIMI CHOROBAMI niemożna zarazić się od sąsiadów wsi czy miasta trzeba iść do specjalisty od chorób LEKARZ.
Krzyżak
Krzyżak 20.04.2021, 15:10
Jeszcze raz mówię nie przyjmować mandatów. Oddychajcie swobodnie nie zakrywajcie ust i nosa bo to jest zabójcze. Do boju