Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Naturalny morski kolagen – jak wpływa na człowieka?

Naturalny morski kolagen – jak wpływa na człowieka? fot. Naturalny morski kolagen – jak wpływa na człowieka?
Dzięki odpowiedniej zawartości kolagenu w organizmie, możemy pochwalić się gładką, elastyczną oraz pozbawioną zmarszczek i jędrną skórą. Niemniej jednak naturalne wydzielanie tegoż składnika, wraz z biegiem czasu, zaczyna drastycznie słabnąć. Dlatego też tak istotna okazuje się wartościowa suplementacja, która pozwoli na systematyczne uzupełnianie braków kolagenowych.

Czym jest?

Rola kolagenu w naszym organizmie jest ogromnie istotna, bowiem opisywany składnik to nic innego jak fragment tkanki łącznej będący spoiwem wiążącym komórki kości, chrząstek oraz skóry. To on zajmuje ponad trzydzieści procent całego białka ludzkiego. Generalnie rzecz biorąc, pojęcie kolagenu to nazwa odnosząca się do przeszło trzydziestu różnorodnych rodzajów typów omawianej substancji, z czego każda odpowiedzialna jest za zupełnie inną funkcję. Sam termin etymologicznie nawiązuje natomiast do języka greckiego, gdzie tłumaczy się jako kolla czyli klej, co potwierdza, iż zasadniczą cechą przypisywaną kolagenowi okazuje się być jego „lepienie” tkanki łącznej.

Co daje?

Poprzez odpowiednią ilość kolagenu można zapewnić sobie dobrze napiętą i estetycznie wyglądającą skórę, niezależnie od wieku i czynników zewnętrznych na nią oddziałujących. Co więcej, kolagen jest nieoceniony w walce z chorobami stawów. Pozwala raz na zawsze wyzbyć się niepokojących i uporczywych dolegliwości bólowych. Dzięki niemu nasze stawy pracują bez zarzutów. Podobnie i naczynia krwionośne oraz cały system krążeniowy. Żyły stają się elastyczne, przepuszczalne, wiec nie dochodzi do zatorów i zakrzepów krwi. Podobnie skuteczne okazuje się być działanie kolagenu na trudno gojące się rany czy złamane kości, jakie są ciężkie do zrośnięcia. Pierwsze braki kolagenowe dostrzegalne są u człowieka zwłaszcza na twarzy oraz w rejonie szyi. Są to wszelkiego typu zmarszczki, ale również szpecące urodę bruzdy. Skóra nieładnie zwisa, jest mało napięta i traci swa naturalną jędrność. Do tego opada i wiotczeje. Wszystko za sprawą braku elastyczności. Pogarsza się krążenie, bolą stawy i mięśnie. Niemniej jednak kolagen można dostarczać także w postaci suplementów diety jak te na stronie witaminyswanson.pl. Są to certyfikowane wyroby posiadające w swym składzie sto procent naturalnego kolagenu morskiego z ryb. W szczególności zaleca się tego rodzaju uzupełniacze stałego jadłospisu przedstawicielkom płci pięknej, dla których nienaganny wygląd skóry ma ogromne znaczenie.

Kolagenoza

Poza powodami czysto „urodowymi”, zapewnianie organizmowi suplementacji wysokiej klasy preparatami na bazie kolagenu jest ważne także w kontekście profilaktyki choroby zwanej kolagenozą. Jest to w zasadzie określenie wielu stanów chorobowych stanowiących następstwo zapalenia tkanki łącznej. Jej najważniejszymi i najczęstszymi zarazem symptomami są utrata wagi, podwyższona temperatura czy też chroniczne zmęczenie oraz szybka utrata wagi i problemy z przytyciem. Pod terminem kolagenozy kryje się natomiast szereg poważnych i przewlekłych chorób, często zupełnie nieuleczalnych, do jakich zalicza się między innymi zapalenie wielomięśniowe i skórno-mięśniowe, toczeń rumieniowaty czy reumatoidalne zapalenie stawów. Solidnej jakości kolagen serwowany organizmowi w optymalnej dawce posiada w sobie mnóstwo cennych składników zapobiegających wyżej wspomnianym stanom chorobowym takich jak prolina, glicyna, glutamina czy lizyna. Dodatkowo, w kolagenie pełno L-arginy oraz arginy.

Naturalny morski kolagen – jak wpływa na człowieka?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.