Wydanie nr 56/2021, Czwartek 25.02.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Cezary, Wiktor, Lubart, Antonina, Adam
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. O mały włos od tragedii - TIR zawraca na skrzyżowaniu DK22 i 55.

Malbork. O mały włos od tragedii - TIR zawraca na skrzyżowaniu DK22 i 55. fot. TvMalbork.pl
Jeżeli chodzi o naszych kierowców, wydawać by się mogło, że już nic nie jest nas w stanie zdziwić. A jednak okazało się, że wszystko jeszcze przed nami. Wszystko za sprawą kierowcy TIRr-a, który w czwartkowe popołudnie jakby nigdy nic zawrócił sobie na skrzyżowaniu przy malborskim magistracie na pomarańczowym świetle. Nieuwaga kierowcy czy znowu nawigacja źle pokierowała? Niemniej jednak, sytuacja ta mogła mieć zupełnie inny, bardziej tragiczny finał zważywszy na zimową aurę i śliskie drogi.

 

W czwartek, 18 lutego br. przed godziną 15 wielu kierowców wjeżdżających na skrzyżowanie przy Urzędzie Miasta w Malborku miało okazję być świadkami skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy TIR-a, który zjeżdżając z mostu z prawego pasa DK22 zaczął wykonywać manewr zawracania w momencie, gdy światło zaczęło się zmieniać na pomarańczowe. Po lewym pasie jechała taksówka. Mało brakowało, aby już w tym momencie doszło do tragedii. Kierowca ciężarówki, jak gdyby nigdy nic, zawrócił z powrotem na most nie bacząc na to, że stworzył niebezpieczną sytuację na skrzyżowaniu. Wydawać by się mogło, że co jak co, ale po zawodowym kierowcy powinno oczekiwać się nie tylko większej klasy i kultury jazdy, ale przede wszystkim znajomości kodeksu drogowego.

 

O tej sytuacji poinformował redakcję TvRegionalna24.pl jeden z kierowców.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
A4uc
A4uc 2 dni temu, 17:43
No naprawdę to było przerażające..
Ja
Ja 20.02.2021, 18:59
Zdaje mi się że tam jest kamera miejskiego monitoringu. Poproscie o komentarz komendanta SM to się dowiecie Co w tej sprawia można zrobić. Ja obstawiam że nic się nie da zrobić.
ferb
ferb 20.02.2021, 13:09
Ej TvMalbork! o co ten szum? Żeby pisać że o krok od tragedii? Kierowca zrobił co widocznie musiał - są różne sytuacje- ale zrobił to z rozwagą i zupełnie bezpiecznie. Czy mógł czy nie to już inna sprawa. Ale żeby robić z tego artykuł z tytułem przykuwającym uwagę i nie mającym związku z faktami, to już przesada. Nie dziwię się czemu w kraju tak źle skoro media tak zakrzywiają rzeczywistość. Tylko dla kasy. Niestety takimi tytułami TVMalbork trafia do tego grona szaleńców, którzy w imię poklasku napiszą wszystko.
Kesti
Kesti 20.02.2021, 09:15
Krzywdy nikomu nie zrobił, niech każdy spojrzy na siebie, czy aby na pewno jesteście tacy idealni? Chyba Malbork zasypuje nuda, że z takiego czegoś robią wielkie show.
Ali
Ali 20.02.2021, 09:36 (odpowiedź do Kesti)
Tam nie wolno zawracać!
lehiaszajs
lehiaszajs 20.02.2021, 19:59 (odpowiedź do Ali)
jak nie wolno, a bardzo się chce to można
Sławek
Sławek 20.02.2021, 09:05
Zakazu zawracania nie ma więc karać nie ma za co. Znak zakazu powinien stać i sprawa byłaby jasna. Proponuję zabrać jeden ogranicznik do 20 km/h z Szopena i przemalować - będzie taniej.