Wydanie nr 303/2020, Czwartek 29.10.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Narcyz, Longin, Lubgost, Euzebia, Franciszek, Wioleta, Ida, Ermelinda, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wrześniowa akcja „Nowodworska Policja czyta dzieciom”.

  • Wydanie nr 303/2020
  • 29 września 2020, 13:33
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Wrześniowa akcja „Nowodworska Policja czyta dzieciom”. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Wrzesień powoli się kończy i zbliża się październik. Te dwa miesiące są dla nowodworskich policjantów pod hasłem bezpiecznej drogi do szkoły i przedszkola. Pomimo trudnej sytuacji związanej ze stanem epidemii, policjanci wiedzą, że bezpieczeństwo najmłodszych jest najważniejsze i przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności starają się spotykać z maluchami. W ubiegłym tygodniu w ramach trwającej akcji profilaktycznej „Nowodworska Policja czyta dzieciom” funkcjonariusze poprzez zabawę i czytanie książek, opowiadali o bezpieczeństwie na drodze. Dzieciom oraz policjantom bardzo podobały się zajęcia.

 

Początek roku szkolnego już dawno za nami i teraz dużymi krokami zbliża się do nas październik. Jak co roku, funkcjonariusze w przeciągu tych dwóch miesięcy mają pełne ręce roboty, które są pod hasłem bezpiecznej drogi do szkoły i przedszkola. Wybuch epidemii koronawirusa spowodował, że wszystkie akcje profilaktyczne zostały wstrzymane, tak jak i akcja profilaktyczna pn. „Nowodworska Policja czyta dzieciom”. Pomimo nadal trwającej trudnej sytuacji związanej z COVID-19, policjanci wiedzą, że bezpieczeństwo najmłodszych jest najważniejsze i przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności starają się spotykać z najmłodszymi. Pogoda za oknem sprzyja spotkaniom na świeżym powietrzu.

 

 

 

W ubiegłym tygodniu profilaktyk wraz z dzielnicowym odwiedzili przedszkola, gdzie poprzez zabawę i czytanie książek opowiadali o bezpieczeństwie na drodze. W trakcie spotkania przypominali między innymi o tym, że przed przejściem na drugą stronę jezdni należy spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo; że należy korzystać ze specjalnie oznakowanych przejść dla pieszych; że nie wolno bawić się w pobliżu ulicy. Zwrócili również uwagę, że po zmierzchu należy mieć na sobie odblaskowe elementy, a w trakcie jazdy samochodem trzeba siedzieć w foteliku i mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Funkcjonariusze omówili również bezpieczeństwo na rowerze i konieczność zakładania kasku. Dzieci miały wiele pytań, na które policjanci wyczerpująco odpowiadali. Na zakończenie, aby maluchy były widoczne, dostały odblaski.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: ml. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.