Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Śmierć rowerzysty – raport nowodworskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 214/2021
  • 31 sierpnia 2020, 15:19
  • KP PSP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Śmierć rowerzysty – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 26 razy.

 

Dotyczyły one m.in. pożaru śmieci i wypompowywania wody. Strażacy podejmowali działania związane z usunięciem gniazd owadów błonkoskrzydłych, konarów drzew i plam oleju, a także związane z transportem środków ochrony indywidualnej. Prowadzili poszukiwania oraz zabezpieczali miejsca kolizji i wypadku drogowego. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

 

 

 

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Żuławkach.

Do zdarzenia doszło w piątek, 28 sierpnia br. około godziny 08.50 w miejscowości Żuławki. Ciągnik rolniczy potrącił rowerzystę. W wyniku zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozstawienie parawanu, pomoc policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz zmycie jezdni. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG w sile 9 ratowników.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Z niewyjaśnionych przyczyn 17-latek kierujący rowerem zjechał pod nadjeżdżający z naprzeciwka ciągnik rolniczy. Niestety rowerzysty nie udało się uratować. Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli dowody oraz przesłuchali świadków. Funkcjonariusze ustalili również, że 52-letni kierujący ciągnikiem był trzeźwy.

Obecnie nowodworscy śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności zaistniałego wypadku.

 

 

 

 

 

 

Informację przekazał: mł. kpt. Jakub Czaplicki, KP PSP Nowy Dwór Gdański oraz mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KP PSP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.