Wydanie nr 216/2020, Poniedziałek 3.08.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rodzicom małej Luizy z Malborka grozi dożywocie.

Rodzicom małej Luizy z Malborka grozi dożywocie. fot. zdjęcie poglądowe
Rozpoczął się proces przeciwko rodzicom obecnie półrocznej Luizy z Malborka. Rodzicom zarzuca się popełnienie wspólnie i w porozumieniu przestępstwa znęcania się fizycznego nad dziewczynką oraz spowodowanie u niej ciężkich obrażeń ciała, przez co usiłowali pozbawić ją życia. Grozi im nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

W kwietniu br. Prokuratura Rejonowa w Malborku skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko Klaudii F. oraz Marcinowi G., biologicznym rodzicom małej Luizy. Prokurator zarzucił oskarżonym popełnienie wspólnie i w porozumieniu przestępstwa znęcania się fizycznego nad dziewczynką oraz spowodowanie u niej ciężkich obrażeń ciała przez co usiłowali pozbawić ją życia

- „W toku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że dziewczynka była szarpana i bita. Doznała stłuczenia głowy w postaci złamania kości ciemieniowej lewej i urazowego obrzęku mózgu, które spowodowały chorobę realnie zagrażająca życiu. Ponadto pokrzywdzona dziewczynka doznała obrażeń w postaci złamania trzonu kości ramiennej, złamania obojczyka, złamania kości udowej oraz licznych powierzchownych urazów głowy” - poinformował Mariusz Duszyński, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Oskarżeni nie przyznają się do popełnienia zarzucanego im czynu. Grozi im kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd Okręgowy w Gdańsku podjął decyzję o wyłączeniu jawności rozprawy w tej sprawie.

- „Na wniosek prokuratora przed Sądem Rejonowym w Malborku toczy się postępowanie o pozbawienie rodziców władzy rodzicielskiej oraz umieszczenie dziecka w rodzinie zastępczej. Na czas trwania postępowania dziecko umieszczone zostało przez Sąd w placówce opiekuńczo –terapeutycznej. Stan zdrowia fizycznego dziecka jest stabilny, wymagający rehabilitacji” - poinformowała Grażyna Wawryniuk, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
xyz
xyz 24.07.2020, 08:50
Znam dziewczynę i wiem jak dobrze opiekowała się swoimi siostrami. Normalna rodzina. Wiem że nie byłaby w stanie skrzywdzić swojego dziecka. Nawet jako młoda matka nie popadała w histerię że dziecko płacze, że trzeba przebrać bądź nakarmić. Miała już praktykę bo pomagała przy siostrach.Ta historia pokazała mi że nie warto wierzyć w to co jest napisane. Wiem nawet że samo zgłoszenie się rodziców do szpitala wyglądało inaczej niż było napisane. Mało tego, był artykuł że Luizka nie żyje i dużo ludzi tak myśli a to przecież nie prawda bo Luizka żyje. Zanim osądzicie kogoś, mocno się zastanówcie. Piszą byle co byleby się sprzedawało.
Matka
Matka 2 dni temu, 09:00 (odpowiedź do xyz)
Skoro tak pięknie opiekowała się rodzeństwem to dlaczego widząc ,że dziewczynka ma kłopoty z rączką przypominano rodzicom o wizycie u ortopedy. Po za tym dlaczego widząc ,że dziecko jest w złym stanie zdrowia idą do POZ w późnych godzinach wieczornych.Reakcja żadna z ich strony.Matki te prawdziwe reagują zupełnie inaczej. A do tego te super stwierdzenie "uderzyła się o fotelik" mając 4 tygodnie??? xyz czytaj ze zrozumieniem. Żadnego artykułu nie było ,ze Luiza nie żyje ! Zamiar pozbawienia dziecka życia to dwie różne sprawy.Mogli oddać dziecko rodzicom chociaż na trochę, mogli poprosić ,że nie dają sobie rady. A nie zdrowe dziecko ma życie zniszczone.Walka w szpitalach o jej życie to wyczyn niesamowity i brawo dla lekarzy , pielęgniarek nie tylko w Gdańsku ale przede wszystkimi lekarza za prawidłową reakcję w PCZ Malbork.
MatkaTrójki
MatkaTrójki 28.07.2020, 19:35 (odpowiedź do xyz)
Czyli ktoś tak po prostu zabrał dziecko i wymyślił sobie te wszystkie obrażenia?? I tak dla hecy trzymali maleństwo w śpiączce farmakologicznej!? Weź nie pie*dol!! A po drugie: położna środowiskowa ma obowiązek SZEŚCIU wizyt po urodzeniu dziecka (jedna tygodniowo), ktoś mi to wytłumaczy JAK TO MOŻLIWE ...!? :-(
gr
gr 23.07.2020, 15:52
Raczej nie wychodzą a są wynoszeni.
NN
NN 23.07.2020, 07:50
Za znęcanie się nad dziećmi z więzienia wychodzi się zawsze przed terminem i to dużo szybciej.
Klawisz
Klawisz 22.07.2020, 20:05
.............................wyrok to dopiero będzie wykonany w więzieniu. A jest tylko jeden.
Tomasz. Były reporter Tvmalbork
Tomasz. Były reporter Tvmalbork 22.07.2020, 19:39
Kara śmierci!!!
Ryba
Ryba 24.07.2020, 08:54 (odpowiedź do Tomasz. Były reporter Tvmalbork)
Tomasz, zapewne katolik i człowiek bez skazy, były reporter więc musi podsycić emocje życząc komuś śmierci - pewnie zboczenie zawodowe :)