Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wtargnęła pod nadjeżdżający samochód? Czy malborscy policjanci się pomylili?

Czy to, co ustalili malborscy policjanci podczas wypadku drogowego, do którego doszło na Alei Wojska Polskiego w Malborku 29 czerwca jest prawdą? Prezentujemy Państwu pełny zapis zdarzenia, które zarejestrowała kamera TvMalbork.pl

 

Oryginalna wiadomości przesłana przez: asp. Sylwię Kowalewską, oficera prasowego KPP Malbork brzmiała:

„W poniedziałek, 29 czerwca br. około godziny 17.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na Alei Wojska Polskiego w Malborku. Z informacji uzyskanej od zgłaszającego wynikało, że miało dojść do potrącenia pieszej. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg. 35-latka chciała przejść przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i wtargnęła prosto pod nadjeżdżający samochód osobowy marki Nissan. Mundurowi wykonali badanie stanu trzeźwości 64-letniej kierującej i pieszej, które wykazało, że kierująca była trzeźwa, natomiast 35-latka miała ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pracujący na miejscu funkcjonariusze sporządzili oględziny, dokumentację fotograficzną, przesłuchali świadków oraz wykonali szkic. Piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Funkcjonariusze przez 2 godziny kierowali ruchem, który w miejscu wypadku odbywał się wahadłowo. Teraz śledczy ustalają okoliczności i przebieg tego zdarzenia drogowego.”

 

Czy 35-latka chciała przejść przez jezdnię w miejscu niedozwolonym?

Czy rzeczywiście wtargnęła pod nadjeżdżający pojazd?

Oczywiście, nie kwestionujemy badania pieszej na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zwróćcie także uwagę na zachowanie kierowcy TIRa i pozostałych samochodów, które zaraz po zdarzeniu mało co nie najechały na 35-latkę.

 

Czekamy na Państwa komentarze

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
kolokwium
kolokwium 06.07.2020, 22:48
Strażacy to po co przyjechali? Przecież nikogo z auta nie trzeba było wyciągać.
Strażacy po 8 minutach, policja po 9, a karetka po 15.
Cały czas (nawet nie tamując ruchu) samochody uprzywilejowane stały z dyskoteką. Pewnie dla animuszu i by pokazać, że są ważni.
mane
mane 05.07.2020, 18:41
Spojrzała w lewo, nadjeżdżające auto ponad 50 m od pasów , weszła prawidłowo na przejście. Kierowca zajęty telefonem lub lusterkiem, bo światła stopu zapalają się tuż przed potrąceniem. A to,że była po alkoholu nie ma nic do tego. Tira do ukarania
Pablo
Pablo 05.07.2020, 12:13
Piesza nie upewniła się czy może wejść na przejcie ,auto nie zatrzyma się w miejscu .Włączyć myślenie Pozostali uczestnicy zdarzenia -kierująca pojazdem trochę za szybko i zero reakcji ,kierujący tirem to jako kierowca z 1 kategorią i uczestnik zdarzenia brak słów.
Zbigniew
Zbigniew 04.07.2020, 20:11
Jakie wtargnięcie? Przed wejsciem na przejscie skret głowy w lewo i sprawdzenie drogi. Kierowca pojazdu cieżarowego jako świadek i nie udzielił pomocy powinien być ukarany. Sprawca wypadku przestawia auto i ściąga osobe poszkodowaną bez wiedzy medycznej na pobocze. Ludzie włączcie myślenie. Kolejna sprawa to że ten kierowca poruszał się z większą prędkością.
Praca policjantów ? Pozostawie do oceny innym.
Gordon
Gordon 04.07.2020, 13:28
Tych policjantów zbadano alkomatem?
darek
darek 04.07.2020, 11:56
Policjantów na zbity pysk z zakazem zatrudnienia w jakiejkolwiek jednostce budżetowej
ala
ala 04.07.2020, 13:14 (odpowiedź do darek)
przecież plicjanci opierali się na zeznaniach świadków, wtedy jeszcze nie mieli tego wideo od
tlewizji malbork
Tomek
Tomek 04.07.2020, 11:48
Ewidentna wina kierowcy, brak reakcji, prędkość też jest sporna, tego kierowcę tira to bym s......na pociągnął do odpowiedzialności karnej ominął składem ranną kobietę. Nawet się nie zatrzymał
Aga
Aga 04.07.2020, 10:14
Przede wszystkim kobieta potrącona weszła w miejscu dozwolonym. Po drugie Pani z Micry to jechała za szybko i to ona nie oceniła sytuacji. Było mokro na drodze, pieszy zbliżający się do przejścia, za duża prędkość. Kobieta weszła na drogę na przejściu. Kierowca Tira to kolejny przykład znieczulicy. Co tam człowiek, glupia baba co weszła na drogę, przecież sama o śmierć prosi... Jadę szybko bo zaraz zablokują drogę i będę zapuszczał korzenie. Gdzie jest obowiązek udzielenia pomocy! Zarówno potrącona (za szybko poczuła się pewnie, bo była na pasach) i sprawca są winne, jednak to kierowca pozostaje odpowiedzialny za to zdarzenie na drodze. To że miała w wydychanym powietrzu alkohol, to nie oznacza że jest winna!
Obserwator
Obserwator 04.07.2020, 08:36
Chyba w pobliżu przejść dla pieszych należy zachować wzmożoną !czytaj szczególną ostrożność...A i czy to było 50 km/h ...To też wątpliwe... kobieta normalnie powoli zbliżała się do przejścia dla pieszych ! A gdzie reakcja kierowcy ? Zero !!! Tu za winnego wzięto alkohol...A gdyby w identyczny spokojny sposób do przejścia podchodzilo dziecko ???To też należy w nie uderzyć??? Moim skromnym zdaniem zawinił kierowca!!! I prędkość auta na przejściu! Ot co !!!
Kierowca
Kierowca 04.07.2020, 07:41
Słabiutki kierowca, brak oceny sytuacji i refleksu. Spokojnie można było zatrzymać auto.
Kierowca
Kierowca 04.07.2020, 07:41
Słabiutki kierowca, brak oceny sytuacji i refleksu. Spokojnie można było zatrzymać auto.
Cygan.
Cygan. 03.07.2020, 22:39
Ewidentna wina kierowcy!!!
Mojecytatki.pl
Mojecytatki.pl 03.07.2020, 22:23
Przecież wtargnela. Zbliża się szybko auto A ona mając wszystko w dupie wchodzi przed nie. Wtargniecie to nie jest wejście metr przed autem.
Zasada ograniczonego zaufania
Zasada ograniczonego zaufania 03.07.2020, 22:17
Istnieje coś takiego jak zasada ograniczonego zaufania. Dotyczy to wszystkich. Najpierw podejdź do tego przejścia. Stan. Upewnij się że widzi Cię kierowca. Dopiero przejdź. Ale są też takie przypadki gdzie idzie pieszy po chodniku tyłem do kierowcy/samochodu i nagle wchodzi na przejście.. No Nie znoszę takich... Samochód nie stanie nagle w miejscu. Ma drogę hamowania. Włącz myślenie. Czy to pieszy czy kierowca samochodu.
janek
janek 04.07.2020, 13:49 (odpowiedź do Zasada ograniczonego zaufania )
Niestety, kierowca tu zawinił. Zbyt szybka jazda, myślę, że i zbyt ślisko na jezdni? Piesza, co prawda weszła po krótkim obejrzeniu się, co znaczy, w jej polu widzenia nie było auta. Przeszła kilka metrów i ...? Uderzenie. Po drugie, bardzo słaba reakcja kierowcy, za późno zaczęła hamować, raptem tuż przy przejściu. Patrząc na to z boku, to widać ewidentnie, że piesza zmierzała do przejścia i kierowca powinien się zatrzymać. Miała tyle czasu. A zachowanie tych dwóch pojazdów omijających to zdarzenie, to już przejaw znieczulicy i ewidentnie złamanie podstawowej zasady o ruchu drogowym, że będąc świadkiem wypadku, podejmujesz działania, by zminimalizować zagrożenie i pomóc poszkodowanym. Kolejny przykład niefrasobliwości pani z Nissana, to podnoszenie poszkodowanej. To może się skończyć bardzo źle. Nie wiadomo, jakie obrażenia poniosła poszkodowana. A jeśli doszło do uszkodzenia kręgosłupa??? Oby nie. Jestem kierowcą z długim stażem i także pieszym.
Gość
Gość 04.07.2020, 10:16 (odpowiedź do Zasada ograniczonego zaufania )
A teraz dojdzie jeszcze prawo o bezwzględnym pierwszeństwie dla pieszych. Zgodzę się mają pierwszeństwo ale niech się upewnia bo auto to nie taczka i już całkiem będą uważać się za święte krowy bo mu wolno.
Kielnik
Kielnik 03.07.2020, 21:58
najciekawsze jest że na końcu, auto z rozbitą tak mocno szybko, spokojnie odjeżdża
kierowca
kierowca 03.07.2020, 21:28
To samochód wtargnął na przejście. ! Ciekawa sprawa kim był kierowca i jakie ma powiązania z Policją ?
Juri
Juri 03.07.2020, 21:17
przydają się te wasze kamery, przydają