W branży ICT i elektronika zespół w składzie: Alan Kalkowski, Marcin Wang, Adrian Szymański, Julia Tałaj i Zuzanna Prządka z projektem "Kontroler do gier typu Beatmania IIDX/BMS" pod opieką Tomasza Kardasza, zajął III miejsce. W tym projekcie wykorzystując tylko własne ręce uczniowie stworzyli sprzęt, który jest funkcjonalny w 100%. Oczywiście nie obyło się bez problemów, takich jak na przykład drogie części, czy sprowadzanie ich z Chin. Jednakże efekt finalny okazał się zadowalający.
Projekty z branży logistycznej na wysokich lokatach.
W branży Transport, logistyka, motoryzacja i przemysł morski zespół w składzie: Kacper Gustaw, Mateusz Paszkowski, Miłosz Sulikowski i Jakub Szymański z projektem "Skracanie kanałów dystrybucji w oparciu o produkty ekologiczne" pod opieką Ewy Sajkowskiej, zajął III miejsce, a zespół w składzie: Jakub Chlebowski, Łukasz Dłużak, Bartłomiej Kopyciński, Hubert Zaborowski i Konrad Zimiński z projektem "Port malborski zapleczem dla portu elbląskiego" pod opieką Ewy Sajkowskiej, zdobył wyróżnienie.
Pierwszy z projektów w branży logistycznej pozwolił przybliżyć, jak wygląda i na czym opiera się rolnictwo ekologiczne. Pokazał, w jaki sposób rolnik stosujący taki typ produkcji, może maksymalnie zwiększyć zysk z tytułu sprzedaży tego rodzaju produktów, za pośrednictwem skrócenia kanału dystrybucji. Uczniowie przedstawili również alternatywne drogi dotarcia do klienta w sposób bezpośredni oraz pokazali, co trzeba zrobić, aby założyć działalność rolniczą.
W drugim projekcie zespół opowiedział o historii portu malborskiego. Przedstawił aktualną infrastrukturę, a także inwestycje, jakie będą potrzebne dla dalszego utrzymania i ewentualnego rozwoju portu. Wspomnieli także o wdrażanym w życie projekcie przekopu Mierzei Wiślanej i jej wpływ na transport morski oraz znaczenie dla naszego portu. Duże podziękowania należą się także dla Moniki Sasin, która z ramienia Urzędu Miasta Malborka pomogła uczniom w dopracowaniu szczegółów dotyczących wcześniejszej działalności portu malborskiego.
Programy motywacyjne dla uczniów.
Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” realizowanego przez Samorząd Województwa Pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 3 Edukacja, Działanie 3.3. Edukacja zawodowa, Poddziałanie 3.3.2. Programy motywacyjne dla uczniów szkół zawodowych. Konkurs składał się z 4 etapów. W pierwszym zgłaszano projekt do konkursu, w drugim przesyłano Karty Projektu. W kolejnym analizowano te Karty Projektu pod względem formalnym i merytorycznym, a w ostatnim prezentowano zakwalifikowane prace przed Komisją Konkursową. Etap czwarty w tym roku wyjątkowo, ze względu na aktualnie panującą sytuację epidemiologiczną, odbył się za pośrednictwem platformy do spotkań ClickMeeting. Młodzież podczas prezentacji musiała dodatkowo odpowiedzieć na pytania zadawane przez Komisję Konkursową, która oceniała m. in. staranność prezentacji, logiczną konstrukcję wystąpienia, kreatywność oraz zaangażowanie wszystkich członków zespołu.
Informację i zdjęcia przekazał: Jan Stawicki, Dyrektor ZSP3 Malbork