Wydanie nr 339/2021, Niedziela 5.12.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Anastazy, Kryspina, Sabina, Kryspin, Gerald, Pęcisława, Krystyna, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pijana uderzyła osobówką w autobus. Pasażerkę zabrało LPR.

Pijana uderzyła osobówką w autobus. Pasażerkę zabrało LPR. fot. KP PSP Malbork
Do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem. W miejscowości Bystrze kobieta uderzyła samochodem w zaparkowany autobus. Badanie alkomatem wykazało, że miała ponad 2 promile alkoholu. Jej pasażerkę z obrażeniami ciała do Gdańska zabrało LPR.

Dyżurny SKKP w Malborku zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Bystrze odebrał w niedzielę, 26 kwietnia br. o godzinie 03.52. Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia okazało się, że 26 – letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki Audi uderzyła w tył autobusu zaparkowanego na poboczu jezdni. Na szczęście autobus był pusty. Dwie osoby poszkodowane znajdowały się w samochodzie, były przytomne.

 

 

 

 

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach. Ratownicy udzielili KPP kierującej Audi i po jej uwolnieniu z pojazdu przekazali ZRM, który zabrał poszkodowaną do szpitala. Na miejsce wypadku skierowani zostali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podczas gdy strażacy uwalniali zakleszczoną w pojeździe pasażerkę. Po uwolnieniu 26 – letniej pasażerki, strażacy przekazali kobietę drugiemu ZRM. Stan pasażerki wymagał przetransportowania jej Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym na oddział specjalistyczny w Gdańsku. Strażacy zabezpieczyli lądowisko dla LPR i pomogli w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca.

 

 

 

 

 

 

 

Pracujący na miejscu wypadku funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 26-letnia kobieta kierująca Audi uderzyła w zaparkowany na poboczu drogi pusty autobus. Mundurowi wykonali badanie stanu trzeźwości kierującej i okazało się, że kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku tego zderzenia obrażenia ciała odniosła kierująca i jej 26-letnia pasażerka. Kierująca straciła prawo jazdy, a jej samochód odholowano na policyjny parking. Na zakończenie działań strażacy zneutralizowali wyciekłe płyny eksploatacyjne przy użyciu sorbentu. i pomogli w załadunku rozbitych pojazdów na lawety. W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Malbork, zastęp z JRG Tczew oraz OSP Miłoradz.

 

 

 

 

 

 

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Prokurator
Prokurator 29.04.2020, 07:23
Głupie baby, a ta pseudokierowca niedoszły zabójca. Na szczęście posiedzi sobie za kratami już ja się o to postaram.