Wydanie nr 339/2021, Niedziela 5.12.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Anastazy, Kryspina, Sabina, Kryspin, Gerald, Pęcisława, Krystyna, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W wyniku pożaru domu w Tralewie jedna osoba straciła przytomność.

W wyniku pożaru domu w Tralewie jedna osoba straciła przytomność. fot. KP PSP Malbork
Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór. Paliły się dach i piętro budynku mieszkalnego w miejscowości Tralewo. Jedna osoba straciła przytomność.

 

Dyżurny SKKP w Malborku zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Tralewo otrzymał w sobotę, 25 kwietnia br. o godzinie 20.26. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano palący się dach budynku jednorodzinnego oraz pomieszczenia na piętrze. Dwie osoby opuściły budynek przed przybyciem JOP. Butle z propan-butan wyniesiono na zewnątrz budynku oraz odłączono energię elektryczną przed przybyciem strażaków.

 

 

 

 

 

 

Działania podjęte przez ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody na palący się dach. Po rozstawieniu SCD-37 podano drugi prąd wody. Dwóch strażaków w OUO weszło do środka budynku i podało kolejne prądy wody. W międzyczasie dojechali pracownicy Zakładu Energetycznego. Po ugaszeniu pożaru przeszukano pogorzelisko. Podczas prowadzonych działań jedna z osób postronnych straciła przytomność, której udzielono KPP oraz zadysponowano ZRM. Po dojeździe ZRM, strażacy przekazali osobę poszkodowaną. Po dogaszeniu zarzewi ognia zakończono działania po ponad 4 godzinach. W działaniach udział brały 4 zastępy z JRG Malbork, OSP Stogi, OSP Nowy Staw oraz OSP Lipinka.

 

 

 

 

 


 

Informacji udzielił kpt. Damian Tomaszewski, Rzecznik Prasowy KP PSP Malbork

Zdjęcia: KP PSP Malbork oraz widz TvMalbork.pl


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Anonim
Anonim 27.04.2020, 13:49
Najbardzie przydatna była policja co nawet nie pokierowała ruchem.Jadąc z Malborka do Nowego Stawu nikt nie poinformował nawet że kilkanaście kilometrów bedzie trzeba zawracać i jechać na około.Normalnie żenada.I nawet nie przeszkadzało im to że ludziska bez masek sie grupowali.
Świadek zdarzenia
Świadek zdarzenia 27.04.2020, 12:02
Yhy. Przecież to była pijana baba, która się położyła a nie straciła przytomność. A udzielenie pomocy przez strażaków polegało na tym, że przykucnęło koło niej 5 chłopa i się na nią patrzyli. Co za dramatyczne sprawozdanie z przebiegu akcji. Panowie strażacy więcej profesjonalizmu a mniej PR.
Anonim
Anonim 27.04.2020, 21:15 (odpowiedź do Świadek zdarzenia )
Słaby wzrok. Może należy udać się do okulisty? Pomocy udzielało dwóch strażaków i jedna pani strażak. Ona się nie położyła się tylko przewróciła. Chorowała na nadciśnienie. Straciła przytomność. Ale potem kontaktowała, więc została ułożona w pozycji bocznej ustalonej. Jeżeli nie ma się pojęcia o pierwszej pomocy to lepiej się w ogóle nie udzielać. Zapraszam następnym razem do udzielenia pierwszej pomocy a nie tylko hejtowania jako anonin w Internecie. Pozdrawiam.