Wydanie nr 155/2023, Niedziela 4.06.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp, Franciszek, Saturnina, Gostmił, Aleksander, Skarbisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

AKTUALIZACJA Sztum: Na pasach kierująca potrąciła dwie starsze kobiety – 23.01.2018

AKTUALIZACJA Sztum: Na pasach kierująca potrąciła dwie starsze kobiety… fot. W. Mocny
Doszło do potrącenie dwóch starszych kobiet na przejściu dla pieszych przed ratuszem w Sztumie. Obecnie policja ustala jakie były dokładne okoliczności tego wypadku. Nasza kamera umieszczona przy ul. Mickiewicza dokładnie ukazała przebieg całego zdarzenia. do zdarzenia doszło dokładnie 23 stycznia o godz. 18.30.

AKTUALIZACJA: GODZ. 11.33 25.01.2018

"(...) Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierująca audi mieszkanka powiatu sztumskiego, prawdopodobnie nie zauważyła przechodzących na oznakowanym przejściu dla pieszych kobiet, doprowadzając do ich potrącenia. Potrącone kobiety z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.
Policjanci zatrzymali kierującej 46-latce prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.

Zebrane na miejscu przez policjantów i technika kryminalistyki ślady oraz dokumentacja, pomogą śledczym ustalić przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Policjanci apelują do wszystkich
uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania.
PAMIĘTAJMY!
Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że zawsze kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania."

--
RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM
mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

23 stycznia po godz. 18.30 na miejscu pojawiła się straż pożarna, policyjne radiowozy oraz służby medyczne.

 

- Potrącone zostały dwie kobiety w wieku 60- i 68 lat przez kierującą osobowym audi. Jedna z potrąconych straciła przytomność... - informuje st. kpt. Dariusz Treć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie. Działania strażaków polegały na udzieleniu pomocy w przeniesieniu jednej z poszkodowanych do karetki oraz zabezpieczaniu wspólnie z policją miejsca wypadku.

 

Jak informuje mł. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, rzecznik prasowy sztumskiej policji dwie kobiety trafiły do Szpitala Powiatowego w Sztumie.

 

Na naszym nagraniu kierująca ewidentnie nie zachowała należytej ostrożności - przed pasami najwyraźniej nie zauważyła w czasie pozwalającym na prawidłową reakcję, nadchodzących osób. W konsekwencji rozpoczęła zbyt późno manewr hamowania, co doprowadziło do wjechania w piesze.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że przez główną ulicę Sztumu – ul. Mickiewicza przebiega Droga Krajowa nr 55. Jedynym ograniczeniem prędkości są tu liczne skrzyżowania oraz ogólny przepis, by poruszać się z prędkością 50 km/h. Niestety wielu kierujących jeździ zbyt szybko. Wiele nerwów wśród kierowców powodują też piesi, którzy bezmyślnie, często po ciemku przechodzą w wielu miejscach niedozwolonych. W tym przypadku jednak, piesze poruszały się po przejściu prawidłowo...

 

Pojazdem kierowała 46-letnia mieszkanka powiatu sztumskiego...  Prezentowany poniżej film publikujemy ku przestrodze.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mieszkaniec sztum
mieszkaniec sztum 28.01.2018, 23:10
Należano by się założyć światła gdzie jest największe natężenie ruchu wziąć małe miasto dzierzgon na przejściu dla pierwszych jest sygnalizacja a sztum jest powiatem i ich brak
Maria
Maria 26.01.2018, 11:50
Rodzinę Pań poszkodowanych w tym wypadku bardzo proszę o kontakt ne e-mail m.dabrowska671@wp.pl
Kubica
Kubica 25.01.2018, 12:39
obie strony na jezdni powinny zachować czujność i nie ufać sobie za nadto, a to że się zatrzyma, a to że zdąże przed autem, a kierowca że przejadę szybko przed pieszym. Potem tylko utrata prawka (a w Polsce prawie niemożliwe jest zdanie na prawo jazdy, zwłaszcza jak sie je raz straciło to WORD już zadba by taki "kierowca" szybko ponownie go nie otrzymał) i szpital dla ofiar wypadku.
GKW
GKW 25.01.2018, 09:29
Ewidentnie prowadząca auto zagapiła się. Te kobiety było wyraźnie widać z daleka i nic nie wskazywało na to,że mają zamiar zatrzymać się przed przejściem,więc to kierowca powinien im ustąpić,bo pojazd był dość daleko gdy wchodziły na przejście.Nawiasem mówiąc-nie wiem,jak można tak szybko przejeżdżać przez Sztum? Często pokonuję trasę Kwidzyn-Malbork i więcej niż na 3.biegu nie jeżdżę,bo tyle jest tych przejść dla pieszych,że zawsze na którymś może pojawić się pieszy.To nie jest aż taki długi odcinek,by gnać na złamanie karku.Można go pokonać spokojnie i zgodnie ze wszystkimi przepisami.
takaprawdaona
takaprawdaona 25.01.2018, 09:24
jak zwykle w sztumie, wyłażą prosto pod koła, nie wiem co to za dziwny sztumski zwyczaj, chyba nie lubią swojego życia
widz
widz 24.01.2018, 20:23
ciekawe ile zapier...ł ?
ppp
ppp 24.01.2018, 18:42
A kierująca o manewrach obronnych nie słyszała...
r
r 24.01.2018, 15:40
Oczywiście święte krowy wylazły na pasy nie rozglądając się na boki...
Zuza
Zuza 24.01.2018, 21:45 (odpowiedź do r)
Co ty wypisujesz balwanie jeden! Na całym świecie na przejściu dla pieszych trzeba uważać przed przejściem dla pieszych i do tego oznaczonych pasami!trzeba sie zatrzymać jeśli pieszy jest na przejściu albo widać ze chce przekroczyć jezdnie.Tobie to nigdy nie wolno wsiąść za kierownice jeśli tak wypisujesz.W Polsce strach wejsc na pasy bo takie bałwany jak ty uważają sie za Bogów dróg.Do diabła z tobą !moze kiedyś ktoś wjedzie na Ciebie.